Un grav accident rutier s-a produs, duminică, pe Drumul Naţional 7, în zona localităţii hunedorene Tătărăşti. Două persoane au murit şi o atreia a fost grav rănită, după ce autoturismul în care se aflau s-a răsturnat şi s-a izbit de o casă.
"Autoturismul se îndrepta spre Deva şi din cauza neadaptării vitezei la condiţiile de drum şi trafic a ieşit în decor", a declarat, pentru Mediafax, agentul principal de poliţie Adriana Voina.
Maşina implicată în accident era înmatriculată în Ungaria. Echipele de intervenţie ajunse la faţa locului au reuşit să scoată din autoturism o singură persoană în viaţă.
În urma accidentului, traficul rutier pe DN7, în localitatea Tătărăşti, s-a desfăşurat pe o singură bandă, până când victimele au fost scoase din maşina răsturnată.
Antena3.ro
Grav accident rutier pe DN7, soldat cu doi morţi şi un rănit grav
-
Infotrafic. Patru persoane au murit şi 16 au fost rănite, în accidentele din ultimele 24 de ore
24 Mai, 11:04 | 0 comentarii -
Infotrafic. Trei morţi şi 22 de răniţi, în accidentele din ultimele 24 de ore
23 Mai, 09:20 | 0 comentarii -
Cum şi-a făcut FIAT publicitate pe seama Volkswagen
23 Mai, 08:10 | 1 comentarii -
GSP.roFOTO Imaginea pe care cu toţii am aşteptat să o vedem! Mihai Neşu, în picioare!
-
Românii cumpără tot mai multe maşini de lux, în criză. La ce renunţă şoferii, de dragul imaginii
22 Mai, 21:14 | 3 comentarii -
C63 AMG edo competition, break-ul de 600 CP
22 Mai, 16:31 | 0 comentarii
-
kami
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5






pacat pt supravietuitorul il cunosc si era un copil tare bun sper sa se faca bine