BCE va menţine dobânda de politică monetară la 1%
BCE nu a mai modificat dobânda de politică monetară din luna mai.
"Este foarte probabil ca BCE să anunţe noi măsuri de stimulare a economiei", spune Jennifer MCKeown, analist al companiei Capital Economics.
Cel mai recent sondaj efectuat de BCE arată că 21% dintre băncile din zona euro au înăsprit condiţiile de acordare a împrumuturilor primăvara, iar creditele în sectorul privat au crescut în iunie doar cu 1,5%, faţă de anul precedent.
Antena3.ro
-
BCE a redus dobânda de politică monetară la 2,5%
04 Dec, 20:59 | 0 comentarii
-
Unicredit nu iarta mai nimic pe piata finantarilor mari pentru companii: dupa Petrom, RCS sau Mechel, a aranjat un imprumut sindicalizat de 200 mil. dolari pentru Rompetrol
15 Mar, 15:13 | 0 comentarii -
Depozitul în lei versus depozitul în euro
22 Mai, 15:46 | 2 comentarii -
Profitul celei mai mari bănci elveţiene s-a înjumătăţit în primul trimestru
02 Mai, 10:13 | 0 comentarii -
GSP.roPămîntul întors sub picioare » Mihai Neşu foloseşte în SUA un dispozitiv care îl ajută să stea drept şi să se mişte uşor
-
Lehman Brothers a acordat compensaţii financiare de 700 de milioane de dolari înainte de falimentul răsunător
29 Apr, 16:53 | 2 comentarii
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5





