Elveţia îşi îndeamnă clienţii să nu mai investească în Statele Unite
Într-o scrisoare, Wegelin îşi avertizează clienţii americani că nu e o idee bună să investească în obligaţiuni americane, la câteva zile după ce, în urma unor luni de negocieri între Berna şi Washington, una dintre marile bănci elveţiene (UBS AG) a acceptat să divulge informaţii despre conturile a 4.450 de americani.
Clienţii UBS sunt suspectaţi de Fiscul din SUA de fraude fiscale, pe parcursul a mai multor ani. În urma unei înţelegeri politice dintre cele două state, UBS nu se mai prezintă în instanaţele americane.
Antena3.ro
-
Unicredit nu iarta mai nimic pe piata finantarilor mari pentru companii: dupa Petrom, RCS sau Mechel, a aranjat un imprumut sindicalizat de 200 mil. dolari pentru Rompetrol
15 Mar, 15:13 | 0 comentarii -
Depozitul în lei versus depozitul în euro
22 Mai, 15:46 | 2 comentarii -
Profitul celei mai mari bănci elveţiene s-a înjumătăţit în primul trimestru
02 Mai, 10:13 | 0 comentarii -
GSP.roPămîntul întors sub picioare » Mihai Neşu foloseşte în SUA un dispozitiv care îl ajută să stea drept şi să se mişte uşor
-
Lehman Brothers a acordat compensaţii financiare de 700 de milioane de dolari înainte de falimentul răsunător
29 Apr, 16:53 | 2 comentarii
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5






deci titlul spuneti ceva
"Elveția își îndeamnă clienții să nu mai investească în Statele Unite" , carevasazica TOTI CLIENTII (elvetieni, pagopanezi, italieni , etc etc etc , cu alte cuvinte orice client) iar in textul care urmeaza se spuneti altceva.. "Într-o scrisoare, Wegelin își avertizează clienții americani că nu e o idee bună să investească în obligațiuni americane" , adica se face precizarea clara ca numai despre CLIENTII AMERICANI este vorba.
E o mica mare diferenta de nuanta, nu credeti?!
Cine va scrie textele Monica Columbeanu? Becali? sau Elena Basescu ?