Cel mai mare jaf de bijuterii din Marea Britanie: Două persoane au fost reţinute
Se pare că suspecţii vizitaseră magazinul cu două zile înaintea jafului. Poliţiştii britanici au mai examinat două autoturisme şi o motocicletă utilizate de hoţi pentru a fugi de la locul incidentului.
Autorităţile britanice au anunţat că sunt pregătite să ofere o recompensă record, de un milion de lire sterline, oricui va oferi informaţii care vor conduce la capturarea hoţilor.
În urmă cu aproximativ două săptămâni, doi bărbaţi au reuşit să fure bijuterii în valoare de 40 de milioane de lire sterline (47 milioane de euro). Acesta este cel mai important furt de bijuterii din Marea Britanie, şi al doilea din lume.
Cei doi bărbaţi, eleganţi, au intrat în plină zi (ora locală 16.40) în magazinul Graff, situat în vestul Londrei. Ei au ameninţat personalul cu revolvere şi apoi au dispărut cu 43 de bijuterii. Bărbaţii au luat cu ei o angajată, au tras un foc de armă în semn de avertisment, şi apoi au fugit dând drumul femeii. Cu toate că cei doi au mai tras un foc de armă în timp ce-şi schimbau maşina de fugă, nimeni nu a fost rănit.
Antena3.ro
-
Istoria se repetă! Imagini incredibile din timpul cutremurului devastator din Indonezia, 2004
11 Apr, 13:13 | 3 comentarii -
Un mort şi opt răniţi, în urma unui incident armat într-un oraş din Finlanda
26 Mai, 09:55 | 0 comentarii -
AIEA: Activitate importantă şi neobişnuită într-un complex militar iranian
26 Mai, 09:43 | 0 comentarii -
GSP.roLucian a rămas uimit de numărul mare de fani care l-au susţinut la cîntarul oficial: "Este incredibil cîţi oameni au venit după mine"
-
Tată criminal! Şi-a împuşcat fiul în cap la şcoală şi apoi s-a sinucis. Fiica, martoră la execuţie
25 Mai, 23:29 | 5 comentarii -
Deşi este "slăbită", Iulia Timoşenko rămâne "combativă" şi cere sesizarea CEDO
25 Mai, 23:04 | 1 comentarii
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5





