Consulul Cubei la Oslo a muşcat de mână o tânără în timpul unui protest (VIDEO)
Incidentul a avut loc în timpul unui protest organizat sâmbătă în faţa reprezentanţei cubaneze. Alexandra Joner, o artistă în vârstă de 19 ani care filma evenimentul, susţine că diplomatul a atacat-o şi a muşcat-o de mână.
"S-a aşezat în faţa mea. Nu i-am zis nimic. Dar a început să îmi adreseze insulte în spaniolă. A făcut fotografii cu mine şi i-am cerut să înceteze", a povestit Alexandra Joner pentru postul de televiziune TV2 Nyhetskanalen. "Am pus mâna în faţa camerei şi ea m-a muşcat", a adăugat tânăra.
"Muşcăturile de oameni sunt mai periculoase decât cele de câine. Trebuie să iau antibiotice acum", susţine Alexandra Jones.Tânăra a făcut publice mai multe fotografii în care poate fi observată urma muşcăturii, precum şi materialul video realizat în timpul incidentului.
IMAGINI FILMATE ÎN TIMPUL INCIDENTULUI
Purtătorul de cuvânt al Ministerului norvegian de Externe a declarat că nu a primit nici o informaţie din partea poliţiei referitoare la acest caz. "Dacă presupusul incident face obiectul unei plângeri la poliţie, Ministerul de Externe va fi sesizat în legătură cu acest caz", a adăugat oficialul.
Reprezentanţii Ambasadei cubaneze nu au dorit să comenteze incidentul.
Antena3.ro
-
Istoria se repetă! Imagini incredibile din timpul cutremurului devastator din Indonezia, 2004
11 Apr, 13:13 | 3 comentarii -
Un mort şi opt răniţi, în urma unui incident armat într-un oraş din Finlanda
26 Mai, 09:55 | 0 comentarii -
AIEA: Activitate importantă şi neobişnuită într-un complex militar iranian
26 Mai, 09:43 | 0 comentarii -
GSP.roLucian a rămas uimit de numărul mare de fani care l-au susţinut la cîntarul oficial: "Este incredibil cîţi oameni au venit după mine"
-
Tată criminal! Şi-a împuşcat fiul în cap la şcoală şi apoi s-a sinucis. Fiica, martoră la execuţie
25 Mai, 23:29 | 5 comentarii -
Deşi este "slăbită", Iulia Timoşenko rămâne "combativă" şi cere sesizarea CEDO
25 Mai, 23:04 | 1 comentarii
-
@MRS,
femeia care a venit spre camera de filmat este consulul Cubei la Oslo, care a insultat-o pe cea care filma si o fi muscat-o si de mana, pt ca spunea clar sa-i lase mana in pace...
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5






Ce "stiri" penibile.I titlu scrie clar ca:"Consulul Cubei la Oslo a mușcat de mână o tânără în timpul unui protest" ca apoi in articol sa se scrie ca: "Alexandra Joner, o artistă în vârstă de 19 ani care filma evenimentul, SUSTINE CA diplomatul a atacat-o și a mușcat-o de mână."Daca ea filma "evenimentul" de ce nu a filmat si "diplomatul"?Pot si eu sa am o muscatura pe "xxxxx" si sa spun ca m-a muscat "doamna" nutzi plescooi?!Titlurile din ziare au devenit majoritatea,instrumente de propaganda mai penibile decat pe vremea "comunistilor"!