Gena responsabilă de căderea părului la bărbaţi, identificată de cercetătorii din SUA
Noua genă a fost denumită APCDD1. Potrivit oamenilor de ştiinţă, gena APCDD1 inhibă o cale de semnalizare la nivel celular, denumită calea Wnt, al cărui rol este de a controla creşterea părului, informează 20min.ch.
?Identificarea acestei gene a determinat o vizibilitate crecută a procesului de micşorare a foliculilor de păr?, a declaratc Angela Christiano, profesor la Universitatea din Columbia.
Descoperirea genei a fost posibilă cu ajutorul analizării unor probelor genetice de la bărbaţi pakistanezi şi italieni ce suferă de calviţie.
Antena3.ro
-
Gena prostiei, descoperită de cercetătorii americani
24 Sep, 19:33 | 23 comentarii
-
Istoria se repetă! Imagini incredibile din timpul cutremurului devastator din Indonezia, 2004
11 Apr, 13:13 | 3 comentarii -
Tată criminal! Şi-a împuşcat fiul în cap la şcoală şi apoi s-a sinucis. Fiica, martoră la execuţie
25 Mai, 23:29 | 0 comentarii -
Deşi este "slăbită", Iulia Timoşenko rămâne "combativă" şi cere sesizarea CEDO
25 Mai, 23:04 | 0 comentarii -
GSP.roLucian a rămas uimit de numărul mare de fani care l-au susţinut la cîntarul oficial: "Este incredibil cîţi oameni au venit după mine"
-
Reţea de proxenetism care exploata bărbaţi români, destructurată în Olanda
25 Mai, 22:22 | 0 comentarii -
Un hotel de 17 etaje a fost pus la pământ în numai şapte secunde
25 Mai, 22:11 | 0 comentarii
-
bun, acum o sa avem par si pe limba, ce bineeeee!!!
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5






La ce prosti sunt italienii cum sa nu le cada parul mai mult decat la altii.Este cea mai proasta natie............