Sora lui Fidel Castro a colaborat cu serviciile secrete americane
Totul s-a întâmplat când Juanita a început să critice revoluţia cubaneză din 1964. Cartea a fost scrisă împreună cu o jurnalistă mexicană şi a fost publicată simultan în Statele Unite, Columbia, Mexic şi Spania. Femeia are 76 de ani şi locuieşte în prezent la Miami.
Juanita Castro susţine că a cules informaţii secrete pentru CIA timp de trei ani. Sora lui Fidel Castro spune că a acceptat colaborarea cu serviciul american de informaţii pentru că a fost dezamăgită de mişcarea fratelui său. Femeia a declarat că nu are remuşcări pentru că l-a trădat pe fratele ei.
Antena3.ro
-
O femeie a încercat să îşi dea foc într-un oraş din sud-vestul Franţei
10 Feb, 23:40 | 0 comentarii -
Guvernul Austriei anunţă un plan de austeritate pe cinci ani, de 26,7 miliarde de euro
10 Feb, 23:39 | 0 comentarii -
Europa suferă de frig: Aproximativ 600 de morţi în urma valului de ger şi ninsori
10 Feb, 21:32 | 1 comentarii -
GSP.roDoi foşti stelişti îi atrag atenţia lui Stan că încă mai are probleme » "Ai grijă, Ilie!"
-
Iarna a paralizat Europa. Dunărea a îngheţat din Croaţia până la vărsare în România
10 Feb, 20:55 | 2 comentarii -
Vladimir Putin plăteşte amenda pentru mitingul simpatizanţilor săi. Vezi despre ce sumă este vorba
10 Feb, 20:26 | 0 comentarii
-
Trada, tradez - verb, categ.I, tranzitiv= A insela in mod voit si perfid increderea cuiva, savarsind acte care ii sunt potrivnice, pactizand cu dusmanul, a vinde pe cineva. Urasc comunismul, dar ii urasc mai mult pe tradatori. Ce a facut aceasta individa? A schimbat sangele din venele comuniste cu sangele imperialist, si, pe deasupra, se mai si lauda, ca si-a vandut fratele Inchizitiei mondiale. Oare de ce nu a scris o istorie a sclavagismului american, a cuceririi vestului imerialist prin asasinarea in masa a indienilor? Cei 30 de arginti primiti de Iuda au o semnificatie, dar vanzarea fratelui, in nici un caz.
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5




.gif)

LASA CA VOR VENII CHINEZII SA DOMINE LUMEA CU STILUL LOR ASIATIC POATE ATUNCI O SA ITI PLACA/ SA TE HRANEASCA CU CARNE DE SOBOLAN CAINE SI PISICA