Turiştii se bucură de Crăciun pe plajă, în Australia (VIDEO)
Turiştii şi localnicii din Australia au avut parte de un Crăciun cu totul neobişnuit pentru cei mai mulţi dintre locuitorii planetei. Oamenii au venit pe plajă pentru a lua masa de Crăciun după care, cei mai mulţi dintre ei au făcut o baie în apele oceanului. Cei mai încântaţi de temperaturile ridicate au fost turiştii, care s-au cam săturat de sărbătorile tradiţionale, însoţite de frig şi de zăpadă.
"Vin din Polonia şi acolo e o cu totul altă vreme, cu totul alt anotimp. Este complet diferit aici, venim pe plajă să mâncăm fructe de mare, lucru total diferit de ceea ce se întâmplă acasă", poevsteşte o turista.
Şi Moş Crăciun a ales Australia pentru a se odihni. El a mărturisit că vremea favorabilă a fost principalul motiv pentru care a poposit în Sydney.
Antena 3
-
Un profesor a fost acuzat de violarea a 44 de minori
04 Oct, 10:16 | 3 comentarii
-
Istoria se repetă! Imagini incredibile din timpul cutremurului devastator din Indonezia, 2004
11 Apr, 13:13 | 3 comentarii -
O bancă importantă din Spania a solicitat un ajutor de 19 miliarde de euro de la stat
27 Mai, 13:38 | 0 comentarii -
Iran anunţă construirea unei noi centrale nucleare
27 Mai, 13:33 | 0 comentarii -
GSP.roFOTO Bute a pierdut centura IBF » Imagini exclusive din iadul englez
-
Montreal. Circa 10.000 de oameni au manifestat cu tigăi în centrul oraşului
27 Mai, 13:15 | 0 comentarii -
Georgia. Parlamentul are un nou sediu, la Kutaissi
27 Mai, 12:09 | 0 comentarii
-
la 22 de grade sa faci tu plaja... IMBRACAT
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5






stirea e mincinoasa, locuiesc in sydney si pe 25 a fost frig si a plouat toata ziua, asa ca nu s-a mers la plaja!