Profetul Adevarat si profetii mincinosi.

cu Mihai Gadea

Profetul Adevarat si profetii mincinosi.

Mesajde litlle » 19 Oct 2011, 03:14

Emisiunile legate de spiritualitate m-au determinat sa scriu pentru informare acest topic care sa intregeasca lururile spirituale.

A fost o perioada in viata mea cind am ajuns in pragul disperarii, desi sanatos total fizic , spiritual eram bolnav ,eram deznadajduit de toate actiunile pe care le facusem pina la 20 de ani,fumam ,consumam alcool in exces, eram depresiv peste masura, ma luptam cu moartea care ma indemna la sinucidere.

In strigatul disperarii fiind ,de nenumarate ori plingind si cersind acelei divinitati necunoscute sa nu-mi ia viata si mai ales intr-un mod nedemn sau rusinos , cind eram in armata ,am avut ocazia sa citesc pentru prima data Biblia . Spre surprinderea mea ,chiar fortele naturii ,ploaia ,timpul nefavorabil ,m-au ajutat timp de multe zile sa citesc nestingherit, lectura miraculoasa.

Apoi am inceput cercetarile ,am inceput cu ortodoxia la care apartineam si eu si familia mea , apoi pe protestanti ,catolici, hindusi, budhisti, m-am implicat chiar practic cautind sa inteleg care este religia adevarata.

Singura religie adevarata este Crestinismul.

Dar in Crestinism totul a fost modificat, inlocuit sau acoperit de minciuna.

Am ajuns la concluzia ca Adevarul spiritual nu se afla in religie ,ci in afara ei.

Chiar in crestinism a fost introdus tot babilonul antic vopsit crestineste pentru a parea credibil.

A trebuit sa fac diferenta intre a fi religios sau a fi credinios ,am citit cit mi-a permis timpul,dar cel mai mult m-am implicat sa marturisesc si eu ca preotii catolici sau ortodosi, ori ca pastorii protestanti, am reusit chiar sa conving oameni , nu multi dar care sunt acum bine.

In toata aceasta cercetare am gasit pina la urma Aurul Suprem ,Divinul Scump ,pe care din pacate pina la ora asta nu am reusit sa-L pun in valuare.

Mesajul ultimului Profet adevarat ,William Marrion Branham a pus capat tuturor cercetarilor,acest mesaj mi-a satisfacut inima , s-a potrivit dreptatii mele interioare asa cum o vad legata de natura lucrurilor, mi-a raspuns intrebarilor legate de claritatea si intelegerea corecta a Bibliei.
Am cunoscut oameni asemenea pe care-i stimez si despre care cred ca isi vor duce crucea pina la sfirsit.

Pentru adeverire si informare afisez citeva adrese aici.

[b]http://supranaturalul.wordpress.com/http://www.youtube.com/watch?v=CjmXOfoETp0

http://www.theophilos.3x.ro/Biblioteca/ ... index.html

http://www.cartidownload.ro/cauta.php?c ... auta=Cauta

De remarcat este ca profetii mincinosi se ridica dupa ce profetul adevarat si-a prezentat mesajul.[/b]Subiecte care dezbat adevarul spiritual pot fi gasite si aici,

http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=648378
litlle

Re: Profetul Adevarat si profetii mincinosi.

Mesajde salam » 19 Oct 2011, 07:20

Carevazica ceilalti , ne crestinati , vor ajunge in butoaiele cu smoala si vor arde in focul iadului biciuiti de scaraoschi imbracat in costum din latex ,este ?
Aleluia !, Aleluia ! , Aleluia .!
Totusi banul , ochiul dracului , e bine primit si se inghesuie prin conturile si buzunarile lor fie ca sunt filozofi , preoti, predicatori sau profeti.
E buna si hrana spirituala dar si banii , "banii vorbesc , unii te ridica altii te lovesc...totul e in mana lor"
Cel mai puternic instrument de manipulare a maselor de natangi , functioneaza cu modificari si perfectionari in functie de interese si de evolutia speciei , de habarnam cate mii de ani .
Cei ce propovaduesc respectarea celor 10 porunci se-ngesuie care mai decare sa le incalce ,razand in barbile lor stufoase de prostimea disperata care spera in iertarea pacatelor (FACUTE CU BUNA STIINTA) suferind cu burta goala , batand cruci si facand matanii ,sperand intro viata mai buna si imbelsugata pe lumea calalta , ca pe lumea asta locurile din fata sunt ocupate si a trai bine inseamna a pacatui .Creatorul e unul singur sau nu e deloc.
Credinta e una singura , indiferent in ce colt al lumii te nasti si o ai sau nu.
Ce se va intampla daca cumva civilizatia noastra va dispare si cei ce vor veni vor da peste epopea lui Harry Potter ?
Haoileooo , greu tare.
salam

Mesajde litlle » 19 Oct 2011, 08:38

Creeatorul este unu singur si are si un Nume al Sau pe care l-a facut cunoscut oamenilor ca sa fie salvati.

Profetii falsi nu marturisesc Numele desi este adevarat ca unele minuni sunt adevarate.
La fel si Credinta, este una singura si aceasta este credinta lui IISUS HRISTOS.
Falsii profeti lucreaza faradelegea care aduce la conducerea pamintului pe cei rai, sunt complici ai planului organizatiilor mafiote sau teroriste, sunt mina in mina cu liderii si conducatorii cultelor religioase si sunt insufletiti de o inspiratie gresita a talmacirii in mod corect a tainelor lui D-zeu.

Iata citeva din versetele care demasca pe mincinosii propovaduitori:

4. Drept raspuns, Isus le-a zis: "Bagati de seama sa nu va insele cineva.

5. Fiindca vor veni multi in Numele Meu si vor zice: "Eu sunt Hristosul!" Si vor insela pe multi.
6. Veti auzi de razboaie si vesti de razboaie: vedeti sa nu va inspaimantati, caci toate aceste lucruri trebuie sa se intample. Dar sfarsitul tot nu va fi atunci.

7. Un neam se va scula impotriva altui neam, si o imparatie impotriva altei imparatii; si, pe alocuri, vor fi cutremure de pamant, foamete si ciume.

8. Dar toate aceste lucruri nu vor fi decat inceputul durerilor.

9. Atunci va vor da sa fiti chinuiti si va vor omori; si veti fi urati de toate neamurile pentru Numele Meu.

10. Atunci multi vor cadea, se vor vinde unii pe altii si se vor uri unii pe altii.

11. Se vor scula multi proroci mincinosi si vor insela pe multi.

12. Si, din pricina inmultirii faradelegii, dragostea celor mai multi se va raci.
13. Dar cine va rabda pana la sfarsit va fi mantuit.

14. Evanghelia aceasta a Imparatiei va fi propovaduita in toata lumea, ca sa slujeasca de marturie tuturor neamurilor. Atunci va veni sfarsitul.

15. De aceea, cand veti vedea "uraciunea pustiirii", despre care a vorbit prorocul Daniel, "asezata in Locul Sfant" - cine citeste sa inteleaga! -

16. atunci, cei ce vor fi in Iudeea sa fuga la munti;

17. cine va fi pe acoperisul casei sa nu se coboare sa-si ia lucrurile din casa;

18. si cine va fi la camp sa nu se intoarca sa-si ia haina.

19. Vai de femeile care vor fi insarcinate si de cele ce vor da tata in zilele acelea!

20. Rugati-va ca fuga voastra sa nu fie iarna, nici intr-o zi de Sabat.

21. Pentru ca atunci va fi un necaz asa de mare, cum n-a fost niciodata de la inceputul lumii pana acum si nici nu va mai fi.

22. Si daca zilele acelea n-ar fi fost scurtate, nimeni n-ar scapa; dar, din pricina celor alesi, zilele acelea vor fi scurtate.

23. Atunci daca va va spune cineva: "Iata, Hristosul este aici sau acolo", sa nu-l credeti.

24. Caci se vor scula hristosi mincinosi si proroci mincinosi; vor face semne mari si minuni, pana acolo incat sa insele, daca va fi cu putinta, chiar si pe cei alesi.

25. Iata ca v-am spus mai dinainte.

26. Deci daca va vor zice: "Iata-L in pustiu", sa nu va duceti acolo! "Iata-L in odaite ascunse", sa nu credeti.

27. Caci, cum iese fulgerul de la rasarit si se vede pana la apus, asa va fi si venirea Fiului omului.

28. Oriunde va fi starvul, acolo se vor aduna vulturii.

29. Indata dupa acele zile de necaz "soarele se va intuneca, luna nu-si va mai da lumina ei, stelele vor cadea din cer, si puterile cerurilor vor fi clatinate."

30. Atunci se va arata in cer semnul Fiului omului, toate semintiile pamantului se vor boci si vor vedea pe Fiul omului venind pe norii cerului cu putere si cu o mare slava.

31. El va trimite pe ingerii Sai cu trambita rasunatoare, si vor aduna pe alesii Lui din cele patru vanturi, de la o margine a cerurilor pana la cealalta.

32. De la smochin invatati pilda lui: cand ii fragezeste si infrunzeste mladita, stiti ca vara este aproape.

33. Tot asa, si voi, cand veti vedea toate aceste lucruri, sa stiti ca Fiul omului este aproape, este chiar la usi.

34. Adevarat va spun ca nu va trece neamul acesta, pana se vor intampla toate aceste lucruri.

35. Cerul si pamantul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece.

36. Despre ziua aceea si despre ceasul acela, nu stie nimeni: nici ingerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatal.

37. Cum s-a intamplat in zilele lui Noe, aidoma se va intampla si la venirea Fiului omului.

38. In adevar, cum era in zilele dinainte de potop, cand mancau si beau, se insurau si se maritau, pana in ziua cand a intrat Noe in corabie,

39. si n-au stiut nimic, pana cand a venit potopul si i-a luat pe toti, tot asa va fi si la venirea Fiului omului.

40. Atunci, din doi barbati care vor fi la camp, unul va fi luat, si altul va fi lasat.

41. Din doua femei care vor macina la moara, una va fi luata, si alta va fi lasata.

42. Vegheati, dar, pentru ca nu stiti in ce zi va veni Domnul vostru.

43. Sa stiti ca, daca ar sti stapanul casei la ce straja din noapte va veni hotul, ar veghea si n-ar lasa sa-i sparga casa.

44. De aceea, si voi fiti gata; caci Fiul omului va veni in ceasul in care nu va ganditi.

45. Care este deci robul credincios si intelept pe care l-a pus stapanul sau peste ceata slugilor sale, ca sa le dea hrana la vremea hotarata?

46. Ferice de robul acela pe care stapanul sau, la venirea lui, il va gasi facand asa!

47. Adevarat va spun ca il va pune peste toate averile sale.

48. Dar daca este un rob rau, care zice in inima lui: "Stapanul meu zaboveste sa vina!"

49. Daca va incepe sa bata pe tovarasii lui de slujba si sa manance si sa bea cu betivii,

50. stapanul robului aceluia va veni in ziua in care el nu se asteapta si in ceasul pe care nu-l stie,

51. il va taia in doua, si soarta lui va fi soarta fatarnicilor; acolo va fi plansul si scrasnirea dintilor.

In ultima parte a acestui capitol ni se pune o intrebare ,"care este robul credincios si intelept pe care L-a pus Stapinul peste ceata robilor"?

Nu o sa va vina sa credeti dar eu am avut privilegiul sa-l cunosc pe acest rob, sa-l recunosc in lucrarea sa ,este un om contemporan in viata,care timp de peste 40 de ani nu a incetat sa mearga din tara in tara si sa aduca ultimul mesaj al lui D-zeu in peste 155 de tari ,inainte de a trece Evanghelia inapoi la evrei si a incepe pentru ei timpul de har de 3 ani si jumatate si apoi,venirea sfirsitului, inceputul Imparatiei Divine .

Analiza biblica si invatatura acestui om deosebit nu poate fi comparata ,este fara greseala si corespunde perfect cu invatatura biblica.

Va invit sa cititi lectura lui minunata a cartii Apocalipsa care dealungul istoriei a nascut numeroase intrebari fara raspuns.

Deci faceti cunostinta cu un om smerit a carui invatatura este salvatoare pt oricine o studiaza si o primeste.

http://81.196.64.198/citeste/2/Apocalip ... eceti.html

Aparitia acestui om a fost posibila in Romania la un singur post de televiziune ,intrucit celelalte au monopol pe lucrurile spirituale.

Iata citeva aparitii inregistrate ,cit si un scurt interviu.

http://81.196.64.198/livestream.php

Pentru cei dornici sa citeasca Biblia pentru a nu putea fi inselati de clerul religios din culte, exista aceasta adresa ,Ebible usor de citit ,are si un player pentru cine vrea sa asculte audio.

http://www.ebible.ro/biblia/romana/cornilescu/matei/24/

A nu se intelege ca fac trimitere la un cult ,ci doar la Biblia expusa aici ,nimic altceva.
litlle

Mesajde RaduSP » 19 Oct 2011, 09:06

Prietene esti dus cu pluta.
Don't be stupid !
RaduSP

Mesajde ascbkewf » 19 Oct 2011, 11:07

nu spun ca oamenii cu bube mari ar trebuii sa ia realitatea-n brate sau s-o-nfrunte nici pa departe sa-l ia pa dumnez-o-n brate nici pa departe departe sa se duca la un psiholog ci sa... nush. da nu asa.
ascbkewf

Mesajde ascbkewf » 19 Oct 2011, 11:16

minuniile is 100% experienta cunostiinte-n domeniu knowledgeului antic.... aaaaa apropo astia cu bube ar trebui sa ia lectii de la chinezi. alea cu buda si chestii trestii. din punctu asta de vedere chinezii au respectu deplin si suprem. the path sau calea e una din cele mai tari chestii pa care le stiu de la chinezi. cultura chineziilor e atata de bogata pura si minunata incat oricine ia contact sau a mai avut tangente cu spiritualitatea chinejilor nu se mai poate abate de la ea. china antica e cel mai minunat si de apreciat lucru pa care i-ol stiu din toate incedrcariel de manipularre a sclavilor, cea mai apropiata de realitate si... tot ce tine de china antica toata stima si numa de bine.... in china am impresia ca s-a pus comunismu ca fiind cea mai buna forma de organizare cunoscuta si s-a impus datorita avantajului technologic al americanilor. da si cu culturile astea e un joc de noroc ca orice altceva numa ca americanii nu s-au dat inlaturi de la nimic sa-si atinga obiectivele da de la absolut nimic. nu-s nici pa departre cea mai buna alegere si nici usa de biserica n-au fost. in fine....niste factori foarte importanti pt care propaganda americaneasca a luat amploare in haslu asta a fost atunci cand si-au dat seama ca au nevoie de cat mai multa populatie pt suprematie. si "factorii" pot continua.
ascbkewf

Mesajde ascbkewf » 19 Oct 2011, 11:18

da mai presus de toate... america a fost o tara foarte bogata ca orice mismasuri sau porcarii ar fi facut nu puteau sa aiba atata prosperitate din piatra seaca.
ascbkewf

Mesajde litlle » 23 Oct 2011, 22:39

Matei 23
1. Atunci Isus, pe cand cuvanta gloatelor si ucenicilor Sai,

2. a zis: "Intelectualii si ortodocsii sed pe scaunul lui Moise.

3. Deci toate lucrurile pe care va spun ei sa le paziti, paziti-le si faceti-le; dar dupa faptele lor sa nu faceti. Caci ei zic, dar nu fac.

4. Ei leaga sarcini grele si cu anevoie de purtat si le pun pe umerii oamenilor, dar ei nici cu degetul nu vor sa le miste.

5. Toate faptele lor le fac pentru ca sa fie vazuti de oameni. Astfel, isi fac minecile late, isi fac poalele vesmintelor cu ciucuri lungi;

6. umbla dupa locurile dintai la ospete si dupa scaunele dintai in sinagogi; (parlament, armata, institutii,evenimente,etc)

7. le place sa le faca oamenii plecaciuni prin piete si sa le zica: "Rabi! Rabi!" Parinte,parinte!

8. Voi sa nu va numiti Rabi! Fiindca Unul singur este Invatatorul vostru: Hristos, si voi toti sunteti frati.

9. Si "Tata" sa nu numiti pe nimeni pe pamant; pentru ca Unul singur este Tatal vostru: Acela care este in ceruri.

10. Sa nu va numiti "Dascali"; caci Unul singur este Dascalul vostru: Hristosul.

11. Cel mai mare dintre voi sa fie slujitorul vostru.

12. Oricine se va inalta va fi smerit; si oricine se va smeri va fi inaltat.

13. Vai de voi, intelectualisi ortodocsi! Pentru ca voi inchideti oamenilor Imparatia cerurilor: nici voi nu intrati in ea, si nici pe cei ce vor sa intre nu-i lasati sa intre.

14. Vai de voi, intelectuali si ortodocsi fatarnici! Pentru ca voi mancati casele vaduvelor, in timp ce, de ochii lumii, faceti rugaciuni lungi; de aceea veti lua o mai mare osanda.

15. Vai de voi, intelectuali si ortodocsi fatarnici! Pentru ca voi inconjurati marea si pamantul ca sa faceti un tovaras de credinta; si, dupa ce a ajuns tovaras de credinta, faceti din el un fiu al gheenei, de doua ori mai rau decat sunteti voi insiva.

16. Vai de voi, povatuitori orbi, care ziceti: "Daca jura cineva pe Templu, nu este nimic; dar daca jura pe aurul Templului, este legat de juramantul lui."

17. Nebuni si orbi! Care este mai mare: aurul sau Templul, care sfinteste aurul?

18. "Daca jura cineva pe altar, nu este nimic, dar daca jura pe darul de pe altar, este legat de juramantul lui."

19. Nebuni si orbi! Care este mai mare: darul sau altarul, care sfinteste darul?

20. Deci cine jura pe altar jura pe el si pe tot ce este deasupra lui;

21. cine jura pe Templu jura pe el si pe Cel ce locuieste in el;

22. si cine jura pe cer jura pe scaunul de domnie al lui Dumnezeu si pe Cel ce sade pe el.

23. Vai de voi, intelectuali si ortodocsi fatarnici! Pentru ca voi dati zeciuiala din izma, din marar si din chimen si lasati nefacute cele mai insemnate lucruri din Lege: dreptatea, mila si credinciosia; pe acestea trebuia sa le faceti, si pe acelea sa nu le lasati nefacute.

24. Povatuitori orbi, care strecurati tantarul si inghititi camila!

25. Vai de voi, intelectuali si ortodocsi fatarnici! Pentru ca voi curatati partea de afara a paharului si a blidului, dar inauntru sunt pline de rapire si de necumpatare.

26.Ortodox orb! Curata intai partea dinauntru a paharului si a blidului, pentru ca si partea de afara sa fie curata.

27. Vai de voi, intelectuali si ortodocsi fatarnici! Pentru ca voi sunteti ca mormintele varuite, care pe din afara se arata frumoase, iar pe dinauntru sunt pline de oasele mortilor si de orice fel de necuratenie.

28. Tot asa si voi, pe din afara va aratati neprihaniti oamenilor, dar pe dinauntru sunteti plini de fatarnicie si de faradelege.

29. Vai de voi, intelectuali si ortodocsi fatarnici! Pentru ca voi ziditi mormintele prorocilor, impodobiti gropile celor neprihaniti

30. si ziceti: "Daca am fi trait noi in zilele parintilor nostri, nu ne-am fi unit cu ei la varsarea sangelui prorocilor."

31. Prin aceasta marturisiti despre voi insiva ca sunteti fiii celor ce au omorat pe proroci.

32. Voi, dar, umpleti masura parintilor vostri!

33. Serpi, pui de naparci! Cum veti scapa de pedeapsa gheenei?

34. De aceea, iata, va trimit proroci, intelepti si carturari. Pe unii din ei ii veti omori si rastigni, pe altii ii veti bate in sinagogile voastre si-i veti prigoni din cetate in cetate;

35. ca sa vina asupra voastra tot sangele nevinovat care a fost varsat pe pamant, de la sangele neprihanitului Abel pana la sangele lui Zaharia, fiul lui Barachia, pe care l-ati omorat intre Templu si altar.
litlle

Înapoi la Sinteza Zilei