Cum îşi fură clienţii companiile de telefonie mobilă: Date ale T-Mobile, vândute de angajaţi
Potrivit purtătorului de cuvânt al companiei, Christopher Graham, angajaţii au furat datele confidenţiale ale clienţilor şi le-au vândut cu ajutorul unor brokeri.
Brokerii au vândut informaţiile unor alte companii de telefonie care apoi i-au contactat pe oamenii ale căror contracte urmau să expire.
?Multe persoane se întreabă de ce şi cum sunt contactaţi de diverse companii de telefonie mobilă, chiar înainte de a le expira contractele?, a mai spus Christopher Graham.
Orange, Vodafone şi Virgin sunt câteva dintre companiile care ar fi beneficiat de aceste informaţii.
?Intenţionăm să-i acţionăm în judecată pe cei care sunt responsabili de scurgerea datelor?, a adăugat reprezentantul T-Mobile.
Antena3.ro
-
UE va aproba fuziunea Orange, T-Mobile
22 Feb, 16:35 | 0 comentarii -
ONU: 5 miliarde persoane vor folosi mobilul în 2010
16 Feb, 18:35 | 0 comentarii
-
Steve Jobs, făcut una cu pământul de o ANCHETĂ FBI. Vezi detalii şocante despre viaţa fondatorului Apple
10 Feb, 09:14 | 0 comentarii -
Peste 70.000 de români vor ieşi în stradă să protesteze faţă de ACTA
09 Feb, 18:40 | 7 comentarii -
Începe al Treilea Război Mondial! Anunţul FALS de pe Facebook care îţi umple computerul de viruşi
08 Feb, 11:02 | 4 comentarii -
GSP.ro10 concluzii în alb şi negru » Cum arată Steaua cu şase zile înaintea meciului cu Twente
-
Nikon D800, primul aparat foto cu rezoluţie de 36,3 megapixeli
08 Feb, 10:37 | 7 comentarii -
Polonia își cere scuze pentru semnarea ACTA. Toată Europa se pregătește de proteste
07 Feb, 11:18 | 14 comentarii
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5




.gif)
