Berceanu: PDL nu atacă, ci schimbă săptămâna aceasta preşedintele Senatului prin vot
"Nu-l atacăm, schimbăm preşedintele Senatului prin vot. De mult prea multe ori oprim lucruri care nu ne plac prin a nu le discuta, vezi formula lui Geoană, ca să nu se ajungă la discutarea revocării pe ordinea de zi a Senatului nepunând pe ordinea de zi o cerere. O cerere nu poate fi nici constituţională, nici neconstituţională. Este cererea unor senatori de a discuta ceva, de exemplu cererea unor senatori de a discuta despre influenţa razelor de lună asupra galoşilor de gumă", a explicat Berceanu iniţiativa senatorilor PDL.
El a mai susţinut că, de vreme ce majoritatea celor prezenţi în Senat vor să discute această problemă, nimeni, nici Curtea Constituţională, nici preşedintele ţării, nici cel al Senatului nu pot împiedica dezbaterea.
"Că în cursul dezbaterii se ajunge la o concluzie sau la alta, este altceva, dar ideea că cineva stabileşte Ťmie mi se pare că e neconstituţional ce vreţi voiť, mi se pare o altă încălcare gravă a Regulamentului", a mai spus Berceanu.
Antena3.ro
-
Antonescu: Flutur are un portret cât al lui Kim Ir Sen, dar cu portocaliu cât "caca de muscă"
26 Mai, 20:15 | 0 comentarii -
Ponta: Am întâlnit mulţi hoţi şi mincinoşi în viaţa mea, dar nici unul mai mare ca Flutur
26 Mai, 19:46 | 0 comentarii -
Ponta: Justiţia trebuie să-i pedepsească pe cei care au greşit, nu doar cu puşcărie, dar şi cu recuperarea banilor furaţi
26 Mai, 19:22 | 0 comentarii -
GSP.roCe l-a impresionat pe Bute la cîntarul oficial: "A fost incredibil"
-
Zgonea: Propunerea lui Cezar Preda privind moţiunea de cenzură este haioasă şi distractivă dar nu are şanse
26 Mai, 18:54 | 0 comentarii -
Crin Antonescu: Cea mai mare realizare a noastră până acum se numeşte USL
26 Mai, 17:31 | 0 comentarii
-
Radu Berkowitz,Base e in situatzia lui Ariel Sharon!!
-
in acel caz ,tov berceanu ,psd+pnl vor boicota parlamentul si doar cand veti respecta legile vor mai veni,daca nu le respectati deloc nu vor mai veni si nu mai aveti cum vota legi organice si se ajunge la anticipate si atunci psd+pnl revin la putere prin vot democratic
-
Bercene tu compara ce fac altii in infrastructura pe mult mai putini bani, in timpi mult mai scurti si de calitati incomparabile.
Pentru asta iti recomand Discovery (toate), sa vezi cum Dubai a facut o insula artificiala cu 70 Km de autostrada pe 4 benzi pe sens pe banii de-i iei tu ca spaga pe Brasov Comarnic, compara ingineriile din infrastructura (vezi Koreea de Sud, Viaductul Milau si alte poduri, tunele si superconstructii) cu ingineriile tale financiare, inginerii menite sa imbogateasca strict clanul pdl-isto mafiot.
Vezi cat costa un submarin atomic si compara cu propunerea videanului de-a ne saraci, atata vorbiti spre prostirea acestui stupid people ca n-o sa va mai creada nici acesti prosti. -
Berkowitzule,cand vorbeshti baga-tzi deshtul in tuhas,nu amenintza!Parlamentul nu e ciorba de KNESSET!!
-
Uitati-va astazi la fata lui base si o sa vedeti cat e de umflat.Pedelistii se duc ca la prohod.Incearca astazi sa-i demonsterze lui zeus cat sunt de loiali.Treaba este groasa.Vor sa tina fraiele in mana pentru ca daca dispare zeus din scena ,va fi vai de mama lor.Hei de cand il asteapta la cotitura Blaga ,Berceanu si Videanu.Nesansa pedelistilor este ca au aparut niste tineri:Ponta si Antonecu ,care nu stiu cat vor fi de buni ,dar sunt sigur ca se vor bate cu zeus si excrocii de pedelisti.
-
http://www.exploziv-news.ro/
Un grup de ofiteri superiori din SRI au pus la dispozitia redactiei Exploziv-News un document incendiar, menit sa intregeasca profilul unui alt mare tradator al intereselor Romaniei. Numele lui real (asa cum este trecut in raportul SRI): Arad Bercovici, fiul evreului Haim Bergovici. Numele „de scena”: Radu Berceanu. Functia oficiala detinuta in Stat: ministrul Transportului si Infrastructurii. Înca înainte de 1989, pe cînd era inginer la Fabrica de Avioane din Craiova, Radu Berceanu a intrat în atentia organelor de informatii românesti pentru ca, fiind detinator de secrete, si-a depasit atributiile de serviciu si a întretinut relatii neoficiale cu unii cetateni straini care aveau legaturi de afaceri cu întreprinderea la care lucra.
-
Asta e un din ala cu sarma in nas mai mare decat Basescu si Boc la un loc. Poate doar Oltean si Preda il ajung.
-
Constitutia a ajuns pentru Berceanu o hartie igenica. De ce maghearii nu ar tratauo ca atare. Ce-i impiedica , pe magheari, sa-si proclame autonomie teritoriala? Constitutia? Rahat. In Romania nu exista Constitutie. Cine-i impiedica pe PDL-isti sa incalce Constitutia,? Nimeni. Cine ii impiedica pe magheari sa-si ploclame autonomia? Nimeni.
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5






sa aude ca primul sef in stat este grav bolnav si este posibil sa nu o mai duca mult. exista o mare teama in randurile mai marilor de la PDL. normal, al doilea om in stat este Mircea Geoana. inversunarea asta de al schimba pe Geoana fara motive solide, ascunde de fapt marea problema a PDL. Fara Basescu sunt ca o armata fara lider. stati si judecati. sa nu va mirati daca al doilea om in stat ajunge Nuti Udrea, Ridzi sau Mantog.