Cristian Diaconescu va candida pentru funcţia de preşedinte al PSD
În urmă cu câteva zile, Cristian Diaconescu declara că ar putea să îşi asume candidatura la preşedinţia partidului, dar nu pentru a contribui la schgimbarea unei oligarhii cu alta, ci dacă analiza internă va releva necesitatea unei schimbări pentru modernizarea acestei formaţiuni politice.
"Eu, ca politician sunt gata să mi-o asum (candidatura- n.r.), dar o astfel de asumare presupune că numai candidatura pentru preşedinţia partidului este importantă în acest partid. Presupune o analiză din care să rezulte necesitatea unei schimbări în ceea ce priveşte formula de conducere din care fac şi eu parte. Dacă actuala formulă de conducere trebuie schimbată pentru un scop anume şi nu pentru a face loc altora este în regulă. Altfel intrăm în jocul de oligarhie" a afirmat Diaconescu.
Antena3.ro
-
PNL anunţă că va face "o precizare" faţă de discursul lui Ponta din Parlament
09 Feb, 15:38 | 0 comentarii -
Membrii noului Cabinet Ungureanu depun jurământul la ora 18.00
09 Feb, 15:09 | 0 comentarii -
Ungureanu, pus pe treabă. Premierul desemnat anunţă că vrea să reunească în şedinţă, diseară, noul Guvern
09 Feb, 14:47 | 0 comentarii -
GSP.roMihai Neşu, după 9 luni de paralizie, despre meciul în care cele 3 puncte înseamnă să-ţi mişti mîinile, picioarele şi să rîzi
-
Ponta îi promite lui Ungureanu că USL îl va sprijini în 15 proiecte europene şi sociale
09 Feb, 14:13 | 6 comentarii -
Mesajul lui Ponta pentru Ungureanu: Nu continuaţi politica Guvernului Boc. E important ca schimbarea să nu fie de faţadă
09 Feb, 12:33 | 6 comentarii
-
BASESCU ESTE DE VINA CA DACA EL NU ERA GEOANA NICI NU EXISTA. ANTONESCU L-A IUBIT CA PE UN PREANEFERICIT SI PATRCIU DE NU-L PUNEA SA II FRECE CUUL BARA, ALTA SITUATIE ERA.
-
uite ca mai sunt iepurasi sau pro-sta-naci care vor sa ajunga sefi la hotii comunisti.
-
uranus esti un idiot, la fel ca si aplaudacii viole(n)tului. Scarpina-te la unica circumvolutiune din dotare si incearca sa faci ce nu ai facut pana acum: sa gandesti.
-
Tot respectul pentru Diaconescu. Cu el as vota pentru presedentie oricand.
-
Diaconescu este un politician de bun simt,dar nu pentru sefia PSD,acolo este nevoie de un om mina de fier ca Mitrea care se poate lupta cu mafiofii de; rebenciug,nastase,iliescu,vanghelie,ponta si altii...etc.
-
un politician innascut, cu capacitate si bun simt, de care romania are nevoie. cu un asemenea presedinte la conducere, psd are sansa sa redevina cel mai important partid. in ceea ce priveste candidatura la presedintie romaniei, este singurul de incredere care mai poate face ceva sa ne aduca pe linia de plutire, mai ales ca asupra domniei sale nu pluteste nici o discutie de coruptie.
-
cic esti chiar redus mintal
-
Un GENTELMAN adevarat! Cel mai bun politician al momentului! Succes, si aveti sustinerea noastra din tara!
-
EXACT ASA A APARUT SI GEOANA --ERA BUN ,POTRIVIT,DESTEPT POLITICA DE SCHIMBARE ETC.-DAR SOCOTEALA DIN TIRG NU SE POTRIVESTE CU CEA DE ACASA.IN BETIA PUTERII A VRUT SI MAI MULTA PT TOT PSD-UL.VREAU SA SPUN CA DIACONESCU SEAMANA LEIT CU GEOANA SI LA FIGURA SI LA COMPORTAMENT. ASA CA NU ESTE INDICAT .IL VOR DISTRUGE SI PE EL CA PE GEOANA.
-
In PSD nu au loc baietii finuti, sunt dati pe razatoare. In PSD se cer tatuci nemuritori sau figuri de marmura dura.
Diaconescu ar putea cred eu sa faca o schimbare dar cati din PSD si-o doresc??
http://taranimanui.wordpress.com/ -
Daca este sustinut de cirpele alea de la Cluj , m-am lamurit si cu asta , va fi tras in cloaca lui Basescu
-
Cum e vreun social democrat mai spalat si mai european, automat e acuzat ca e sluga lui Basescu. Ca sa-ti fie pusa la indoiala loialitatea fata de PSD trebuie sa fii rrom, agramat, hot si tupeist cat cuprinde.
-
singurul care-l poate debarca pe prostanac e Nastase
-
NU NE PASAAAAAA...NIVCI DE DOI BANI!!!!!!!!!!!!!!!!!
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5




.gif)

SINGURUL CARE MAI POATE REVIGORA PSD ESTE ANTONESCU CARE STIE SA LE FRECE BARA. A FOST MAGNIFIC LANGA GEOANA. CRED CA I-A SI SCURS BARA CU FLACARA VIOLETA. INTRU SI EU IN PSD DACA MI-O FREACA ANTONESCU.