Citeşte mai multe despre:   Streinu Cercel,   Traian Basescu
Dacă ți-a plăcut acest articol:
 
Acordă-i o nota:
0.00 Rating / 0 voturi
Abonează-te la: Newsletter | RSS
Recomandă: email facebook tweet yahoo
+ adauga comentariu COMENTARII (75):
  • 1. | 04 Noiembrie 2009 00:00

    Social-democrații caută să exploateze electoral gripa porcină, aruncând răspunderea pe seama lui Traian Băsescu. Demisia secretarului de stat în Ministerul Sănătății (MS) Adrian Streinu-Cercel a fost pregătită în „laboratoarele” PSD în scopuri pur electorale. Prin această demisie, PSD urmărește să exploateze în campanie tema gripei porcine și să pună pe seama lui Traian Băsescu răspunderea pentru gestionarea unei eventuale crize. Totodată, în spatele „tehnocratului” Streinu-Cercel, un grup de oficiali ai MS, apropiați ai fostului ministru Ion Bazac, pregăteau o mega-afacere cu vaccinuri, măști de protecție și sub stanțe dezinfectante achizițio na te rapid, pe fondul panicii induse.

  • 2. | 04 Noiembrie 2009 00:00

    Planul electoral al PSD este ca teroarea gripei porcine să se deconteze în procentele lui Traian Băsescu. Prin demisia lui Adrian Streinu-Cercel, a doua zi după ce a fost criticat de șeful statului, se încearcă acreditarea ideii că Traian Băsescu a fost cel care l-a împins la acest gest.

    Al doilea pas al strategiei este ca, în următoarele zile, când oricum numărul cazurilor de îmbolnăvire va crește și populația va intra în panică, răspunderea să fie transferată la șeful statului pe motiv că, în mijlocul crizei gripei porcine, Ministerul Sănătății a fost privat de implicarea unui specialist, a unui tehnocrat.

    În același timp, conform strategiei PSD, Băsescu va fi acuzat că a împiedicat achiziționarea de vaccinuri și materiale
    pentru protejarea împotriva gripei. Un alt efect urmărit prin exploatarea gripei este ca, în urma panicii dirijate chiar de oficiali ai Ministerului Sănătății, controlat încă de PSD, să se obțină demobilizarea elec toratului, o prezență mică la urne în zona urbană.

  • 3. un_Cetatean | 04 Noiembrie 2009 00:00

    e clar, basescu le stie pe toate... asa ca inchidem pravalia si plecam acasa:))

  • 4. | 04 Noiembrie 2009 00:00

    Base, asteptam demisiaaa in 5.5 minute.

  • 5. Roninul | 04 Noiembrie 2009 00:00

    A gresi este omeneste. A da vina pe altul este si mai omeneste..Popey marinarul este disperat ca scade in sondaje,si se baga in vorba ca musca in cu rul calului!

  • 6. gripa porcina | 04 Noiembrie 2009 00:00

    Domnul Cercel a propus sa nu se politizeze gripa porcina . CORECT !Dinsul a fost secretar de stat ca specialist, nu a stiut ca :PARTIDUL E-N TOATE / SI-N CELE CE SUNT /SI-N CELE CE MIINE VOR RIDE (rinji ) LA SOARE (la Zeus )

  • 7. florin | 04 Noiembrie 2009 00:00

    REFUZATI VACCINUL! ACEASTA MITOCANIE ESTE O AFACERE FFF MARE + CA VACCINUL ESTE LETAL. ACEASTA GRIPA A FOST CREATA IN LABORATOR. INFORMATI-VA SI VEDETI ADEVARUL. INTRATI PE: "nuvaccinurilor.ro"; "h1n1-pandemia sclavilor"; "gripa porcina depopulare prin genocid"; "adevarul despre vaccinul gripei porcine".REFUZATI VACCINUL!

  • 8. olimpia | 04 Noiembrie 2009 00:00

    O mare rusine ca, ne apucam sa facem vaccin pt a imbolnavi oamenii ? de ce? ca sa moara ,fiindca presedintele si guvernul nu sunt capabili ,sa gestioneze un asemenea eveniment si ne cred prosti ,doar o sa picam in plasa lor ca fraierii.domnilor nu uitatica si oamenii de rand se documenteaza mai mult deact alesi neamului.Cu Respect "O"

  • 9. Gherase | 04 Noiembrie 2009 00:00

    Interesant punctul de vedere referitor la demisia domnului Streinu Cercel din evz de astazi. Daca au dreptate, atunci se cam schimba modificarea ...

  • 10. Anti-Base | 04 Noiembrie 2009 00:00

    Bai zdreanto care scrii ca PSD e in spatele gripei porcine si care nu ai avut tupeu nici sa bagi un nume la misto.
    Cum poti sa spui asa ceva daca e cineva in spatele acestei probleme cu gripa e Basexu ca acum se crede si medic.
    Votati-l pe cel cel care nu a reusit nimik in 5 ani si care mai vrea un mandat sa ne ingroape pe toti.
    Dar asta e tara e plina de idiootii si ca atare avem presedintele pe care il meritam

  • 11. | 03 Noiembrie 2009 00:00

    asa ar trebui toti sa procedeze, sa ramina nebunul singur cu gasca lui de lingai.

  • 12. unu | 03 Noiembrie 2009 00:00

    era clar ca-l va pune sa-si dea demisia. a "indraznit" sa-l contrazica pe betivan spunand adevarul.

  • 13. alex | 03 Noiembrie 2009 00:00

    eu cred k e dictator,dar nici asa...lasa-ne frate in paceeee...du-te pe mare cu colacul tau preferat udrea,hai papapapa

  • 14. | 03 Noiembrie 2009 00:00

    si noi....noi ce ne facem?

  • 15. zoro | 03 Noiembrie 2009 00:00

    ROMANI TREZITI-VA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Daca nu, veti vorni dialectul "nebunului" pana la moarte!

Adauga comentariu
Nume
Comentariu
0 caractere :: Numar maxim de caractere 1000
captcha

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate