Adrian Mititelu, audiat la DNA în dosarul în care a fost arestat Antonie Solomon
Primarul Craiovei, Antonie Solomon, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile, pe 3 martie, fiind acuzat de luare de mită, fals şi uz de fals. În aceeaşi zi, angajaţii primăriei din Craiova, împreună cu mai mulţi membri PDL, au ieşit în centrul oraşului, în semn de protest faţă de decizia Tribunalului. Aproximativ 500 de oameni s-au adunat la manifestaţie.
Subalternii şi colegii de partid îl cred nevinovat pe Solomon şi ameninţau că vor organiza proteste în fiecare zi, până când Solomon va fi pus în libertate.
Curtea de Apel Piteşti a decis, miercuri, ca primarul Antonie Solomon să fie cercetat în arest.
Antena3.ro
-
Un bărbat din Drobeta, beat criţă, s-a urcat pe arteziana din centrul oraşului după ce a fugit din ambulanţa care îl ducea la psihiatrie
26 Mai, 22:52 | 0 comentarii -
Ce face băutura din om. A lovit oamenii care încercau să îl ajute şi a rupt o targă
26 Mai, 22:31 | 0 comentarii -
Gorj: Inundaţiile au distrus zeci de gospodării şi peste 50 de hectare de culturi
26 Mai, 21:55 | 0 comentarii -
GSP.roVIDEO MR. KO FĂCUT KO! » Lucian Bute a pierdut centura IBF după numai CINCI runde cu Froch
-
Bistriţa: Fostul poliţist care a accidentat mortal o elevă pe o trecere de pietoni a fost arestat
26 Mai, 20:47 | 0 comentarii -
Ceremonia de înhumare a lui Nyiro ar urma să aibă loc. Liderul Partidului Civic Maghiar: Nu mai trăim în comunism
26 Mai, 19:25 | 0 comentarii
-
Speram ca angajatii care participa zilnic la aceste proteste nu sunt platiti si la locurile lor de munca!
-
Acum nu mai am ce sa fac, trebuie sa recunosc, eu si cu Iliescu suntem 2 comunisti si ne-am bucurat de privilegii si acum si pe timpul lui Ceausescu. Iliescu a fost un fraier ca dupa ce a cazut Ceausescu nu a mia vrut sa se bage in afaceri cu mine asa ca eu l-am luat pe Stolojan si pe Nastase, acum in barca noastra e si Udrea, Berceanu si Videanu. Am incercat si cu Antonescu dar asta nu a vrut sa fura cu noi dar il aranjam noi pe el. In fata poporului noi ne prefacem ca ne dusmanim si suntem in partide diferite dar in realitate furam impreuna.
-
Asi dori ,totusi,ca Presedintele sa incerce sa destrame cuibul de viespii ale antenelor lui Felix.Cred ca au ajuns prea departe.Nu este posibil,cata democratie sustii,sa calomniezi in permanenta,fara limita de bun simt.Cum sa ceri,bun simt,acestor indivizi,care zi de zi calomniaza presedintele,ministrii,etc.Sper ca si presedintele are dreptul de a actiona in justitie aceste"paragladine".
-
Mititelule nu te bucura de ce i se intampla lui Solomon- din pdv al educatiei si comportamentului numele ti se potriveste perfect. Daca zeita dreptatii este oarba, asa cum se spune, in viitorul apropiat ar trebui sa fii coleg de celula cu Solomon.
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5






Apel la parlamentarii Europeni ai PSD si PNL. Aveti datoria de a informa parlamentul european despre epurarile politice care au loc in tara. De ce mai facem parte din UE daca in Romania se pun bazele unui stat dictatorial.