Edilul-şef din Bistriţa nu dă doi bani pe caniculă. Cine vrea să intre în primărie, să fie îmbrăcat decent. În consecinţă, a decis: orice purtător de pantaloni scurţi să-şi ia gândul că ar putea obţine vreo audienţă. Gardienii stau la uşă, cu ordine precise.
Problema pantalonilor scurţi este una foarte complexă şi cu multe aspecte. Există şorturi, pantaloni trei sferturi, bermude, colanţi de biciclist şi lista poate continua. Primarul Bistriţei spune că tocmai din această cauză nu a vrut să instituie o regulă oficială care să restricţioneze accesul în primărie al oamenilor în pantaloni scurţi.
Odată cu regula oficială apare automat întrebarea "bine bine, pantaloni scurţi.. dar cât de scurţi?" Bunăoară, dacă un om vine la primărie cu o pereche de pantaloni care i-au rămas mici, sunt consideraţi şi ei scurţi? Aşa că, de teama suprareglementării, primarul a zis una şi bună: bunul simţ să hotărască.
Gardienii din primărie au fost şi ei instruiţi să urmărească şorturile mai vârtos decât observă ogarii prada. Dacă vicele este mai îngăduitor, edilul-şef nu iartă nimic.
E bine de ştiut că cei care vin în pantaloni scurţi au totuşi acces la serviciul de relaţii cu publicul. Dacă vor să avanseze înspre birouri, însă, ar fi bine să-şi aducă schimburi într-o plasă.
Observator
Interzis cu pantaloni scurţi la primăria din Bistriţa (VIDEO)
-
Un bărbat a fost rănit la o demonstraţie militară. Omului i-a explodat un proiectil artizanal în mână
26 Mai, 15:25 | 0 comentarii -
Craiova. Patru tineri au fost prinşi în flagrant când furau 200 de litri de combustibil dintr-un tractor
26 Mai, 13:47 | 0 comentarii -
IGSU: Peste 800 de gospodării au fost inundate în ultimele 24 de ore
26 Mai, 13:19 | 1 comentarii -
GSP.roCe l-a impresionat pe Bute la cîntarul oficial: "A fost incredibil"
-
Harghita. Peste 125.000 de pelerini asistă la slujba de Rusaliile catolice, pe muntele Şumuleul Mic
26 Mai, 13:08 | 1 comentarii -
Medicii dermatologi avertizează: Solarele sunt mai nocive ca fumatul
26 Mai, 11:55 | 1 comentarii
-
Poate picioarele tale miroasa ma nespalatule. daca esti obisnuit sa-ti cureti jegul de pe picioare numai cand ploua, atunci tu nu intra in pantaloni scurti. si mai spala-ti si curu ala, ca pute pana aici
-
Este normal ca atunci cand intri intr-o institutie sa ai o tinuta decenta. Daca pimarul este in slujba poporului, este obligat sa le miroase picioarele tuturor?
-
Este normal ca atunci cand intri intr-o institutie sa ai o tinuta decenta. Daca pimarul este in slujba poporului, este obligat sa le miroase picioarele tuturor?
-
Poate creerul tau e bolnav. Eu nu am auzit ca cineva sa se duca la primarie in curu gol. Pantalonul scurt e o vestimentatie ca oricare alta. Si daca tu,COMUNISTULE erai mandru in uniforma de pionier, e problema ta. Nimeni nu are dreptul sa-mi impuna cum sa ma imbrac, atata timp cat nuincalc regulile bunului simt. Si pantalonii scurti, nu incalca aceste reguli. Dar creerului tau obosit de alcool vreau eu s-i explic asta? Doamne ca nu moare odata generatia asta de bolsevici cu creerul spalat ! Cred ca si cand faci sex (daca mai poti face) porti pe tine pantalonii, sa nu se vada putulica.
-
@grigore. Mai, tu ai citit articolul? Nu-i vorba despre ANGAJATII PRIMARIEI ci de oamenii care VIN IN AUDIENTA SA-SI REZOLVE PROBLEMELE! Ce are primarul cu tinuta acestora? El sa-si vada de treaba pentru care e acolo! Primarul se afla in slujba cetateanului si nu cetateanul in slujba primarului! Primarul trebuie sa rezolve problemele cetatenilor si nu sa le impuna cum sa vina imbracati la el in audienta. E clar acum?
-
Inainte sa intre meltenii sa comenteze cum ca "e democratie si am voie sa ma imbrac cum vreau", sau sa recomande "ironic" primarului sa oblige lumea sa vina la primarie in tinuta de seara, eu le-as sugera sa nu se inflameze degeaba: e vorba numai de pantaloni lungi, pentru un pic de decenta. N-o sa moara niciun meltean de cald daca-si lasa slapii, slipu si maieu deoparte, macar cat se duce la primarie. Pe de alta parte, imi pare rau ca o non-stire, care a produs degeaba un pic de indignare la Bistrita, a ajuns la Antena3. Oricum, anticipez si aici o gramada de comentarii de la manelisti atinsi in drepturile constitutionale pt ca li se cere "tinuta obligatorie" intr'o institutie publica.
-
De acord...dar "doamnele" cu fuste scurte...au voie?
-
asta inseamna comunism nu mai este democratie sa plece acasa domnul primar cu mofturile lui cu tot
-
Ce are primarul impotriva pantalonilor scurti? Poate o fi pederast, se excita la vederea picioarelor paroase masculine sau e complexat ca el are doua grisine in loc de picioare? Oricare ar fi raspunsul, e penibil! Primarul e pus acolo sa rezolve problemele oamenilor, de ce l-ar interesa vestimentatia lor? Pai bine, primarule, daca un cetatean in pantaloni scurti ti-ar cere un pahar de apa, nu i-ai da? Vezi ce absurd esti cu pretentia ta de "om civilizat"? De ce te uiti , mai, la picioarele oamenilor?Oricum, din acest articol rezulta ca Romania e mult in urma CIVILIZATIEI EUROPEI! SI NU NUMAI!
-
si eu cred ca primarul este homosexual si se excita cand vede picioare paroase. Asa ca pt. femei nu e nici o primejdie. Pot sa intre in fuste scurte , spre deliciul celor de la birouri ( a barbatilor). Ei ...daca era o primarita lesbiana, era invers. Ce inseamna pantalon scurt? Si ce inseamna cu regulile astea idioate (precum e si primarul)?De ce un pantalon scurt e indecent? Sunt sigur ca martianul acela sufera de un complex de inferioritate. Poate cand a fost mic, parintii-l imbracau numai in pantaloni scurti.....sau radeau colegii la scoala de picioarele lui. Stie MARTIANUL ca in lumea aceasta sunt ogramada de institutii ale statului care includ in uniforma si pantalonii scurti? De unde? ca de la carciuma nu poate afla...
Traiesc intr-o tara din UE si va asigur ca e civilizata, dar asa ceva nu am auzit.
Mai ramane sa interzica persoanelor urate sa iasa pe strada pana la o anumita ora........Of , of....! -
Macar cind intrati intr-un local public,imbracati-va decent,ce rau vedeti in asta ?cu corpul mai mult gol de cit imbracat,cu buricul gol si cite alte minuni,stati acasa in fata televizourului dar nu in public.E corect si frumos pentru un om cu minte,educat,cuviincios.democratia nu inseamna destrabalare la maxim.
-
Va spun eu ca numai oamenii complexati au probleme cu goliciunea semenilor lor! De ce sa te rusinezi de corpul uman? Dar, oare, a fi imbracat in pantaloni scurti e o rusine? Pai n-am venit noi pe lume, goi? Ba da! Si, la urma urmelor, ce mare 'locas de cultura' sau 'institutie' e Primaria Bistrita( oras cu mai mult de jumatate oameni veniti din mediu rural, adica, TARANI get-beget ?) Vai, vai! Romania mai are multe de invatat!
-
Aflati de la mine ca primarul de Bistrita este unul PDL! Adica, cam cum era Basescu pe vremea lui! Se tot screme el sa faca legea! Alo, dom'primar, pai Bistrita este 80% judet agricol, adica oamenii de acolo sunt TARANI, ai priceput? Sa nu-mi zici mie, ca aia merg la coasa si la stransul fanului in costum!? Nu ti-e rusine, mai? PAI SI DACA TARANII AIA VENEAU IN OPINCI, TE OFTICAI?Sigur, fiu de fanariot ce esti, te ofensau, nu? La munca, baiete, si lasa regulile absurde! Romania e in UE nu in epoca Fanariota, nu pe mosia lui tac'tu, ai inteles? ! Pederastule!
-
Da cum dracu ai ajuns sa asociezi un pantalon scurt cu un buric gol? Pantalon scurt nu inseamna costum de baie. Da o femeie cu fusta si tricou poate sa intre? Atunci tre sa inteleg ca MARTIANU o fi un pervers. Nimeni nu a zis ca poti sa intri in curu gol. Dar de aici pana a interzice pantalonul scurt...Da nu inteleg: ala e pe mosia lu masa? A ajuns primar si gata... ? Da culoarea la chiloti nu o interzice?Ce daca sunt roz? Pai de maine persoanele invalide nu mai iasa pe strada pana dupa miezul noptii, pt ca strica imaginea idilica a orasului. Ce? Credeti ca lipseste mult? Jos burghezia! Traiasca lupta de clasa! of,of !! Asta pt a face sex, cred ca are doar un orificiu in pantaloni.....Ma mir ca lumea se conformeaza asa ca oile. Sau nu ma mir ?
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5






sD6f0i bbidcqbnerzb, [url=http://kexwvaxpxala.com/]kexwvaxpxala[/url], [link=http://alosriuhqhda.com/]alosriuhqhda[/link], http://jqmbyyinehab.com/