Sondaj - 12% dintre români ar apela la sex pentru un salariu mai mare
Conform sondajului de opinie "Sexul la birou", cele mai vizate beneficii pentru care 28% dintre respondenţi ar apela la sex sunt: un salariu mai bun (11,7%), avansarea (10%), păstrarea jobului (3,2%).
La întrebarea "Ai făcut sex la birou?", 30,8% dintre subiecţi au răspuns afirmativ, în timp ce restul de 69,2 procente au dat răspuns negativ.
De asemenea, 26,7% dintre cei chestionaţi au afirmat că şi-au găsit jumătatea la serviciu, iar 25,1% susţin că au fost hărţuiţi sexual la birou.
Peste jumătate dintre persoanele care au completat chestionarul cred despre colegii lor că au folosit sexul pentru avansare, dar 72,2% dintre subiecţi susţin că nu ar face niciodată asta pentru a obţine avantaje la serviciu.
"Doar 30% şi-au găsit jumătatea la locul de muncă şi cam tot atâţia s-au căsătorit cu colegi. Şefii au stresat sexual 25% dintre respondenţi. Nu ştim care este repartiţia pe sexe şi nici câte cazuri au mers în instanţă sau au fost muşamalizate", au precizat iniţiatorii sondajului.
La sondajul de opinie au răspuns 1.835 de vizitatori ai site-ului.
Antena3.ro
-
Bistriţa: Fostul poliţist care a accidentat mortal o elevă pe o trecere de pietoni a fost arestat
26 Mai, 20:47 | 0 comentarii -
Ceremonia de înhumare a lui Nyiro ar urma să aibă loc. Liderul Partidului Civic Maghiar: Nu mai trăim în comunism
26 Mai, 19:25 | 0 comentarii -
Primăria, operatorii de salubrizare şi ApaNova susţin că sunt pregătiţi să intervină, dacă este nevoie
26 Mai, 19:18 | 0 comentarii -
GSP.roCe l-a impresionat pe Bute la cîntarul oficial: "A fost incredibil"
-
Şeful IPJ Harghita: Urna găsită la Corund era goală. Oficialul ungar a spus că în interior este cenuşă umană
26 Mai, 18:24 | 0 comentarii -
Mesaj la pelerinajul maghiarilor de pe Şumuleul Mic: Nu criza să îi sperie pe oameni, ci lipsa de credinţă
26 Mai, 18:03 | 0 comentarii
-
12 % au RECUNOSCUT ca ar apela la sex pentru un salar mai bun.Adevarul il stim cu totii ca se afla undeva pe la 80%.
-
cu 1.835 chestionati catalogati toata tara??
-
Daca se facea studiul numai pe femei iesea rau de tot. Iesea 100%. Lor oricum le place P l_l L A la maxim. Asa imbina utilul cu placutul. O penetrare = O avansare. Oricum barbatii isi baga P l_l L A in ele. Macar sa nu fie gratis. Sa se aleaga si ele cu ceva.
-
ok deci 1 din 3 a facut sex la birou (30%)...asta inseamna in mare ca unul isi facea laba si doi se uitau
-
Pe vremuri , daca se faceau astfel de sondaje, cred ca procentul era mult mai mic, dar in ziua de azi, cand tot romanul se teme de pierderea locului de munca, ar creste cu mult acest procent, chiar si cei care nu ar fi facut acest lucru in ruptul capului ar face orice pentru un loc de munca.
-
va imaginati ce experienta aduna persoanele cu mai multe servicii :)
-
poate va referiti la haitele care cauta promovare si salarii mari nu la barbati, asa ma gandeam si eu!!!
-
eu , barbat , fac sex pe bani cu doamne generoase :))
-
DAH., SEX SEX SEX ....., TOATA ZIUA SEX SEX SEX.....
-
Cam cata incredere poti sa ai intr-un sondaj realizat pe un site(de care pana azi nici nu am auzit)?!
-
De ce numai 12%?
-
Total nerelevant. Deci: 1 din 3 respondenti au facut sex la serviciu iar 1 din 4 au fost stresati sexual de sefii lor. Interpretarea directa a sondajului: 30% din cei care au raspuns lucreaza in case de toleranta iar 25% la suta dintre sunt stresati sexual.Daaaa.....
-
inseamna ca eu ma aflu printre nenorocosii din acest sondaj ca nu am facut niciodata sex la servici! dohhh!!!
-
Decat munca, mai bine ia un salam in gura. Apoi este promovata sefa peste unii care au facut facultati ca prostii. Asa ajung unele sefe desi nu au nimic in cap decat gura. Cu care lucreaza de zor.
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5






yXw1Kg hugkjaxydmtk, [url=http://zuvhmpovvqpx.com/]zuvhmpovvqpx[/url], [link=http://yofamexdtucs.com/]yofamexdtucs[/link], http://pmtnediaexdl.com/