Un tramvai a deraiat şi a intrat într-un stâlp, la Timişoara. Unul dintre călători, în stare gravă
Una dintre victime se află în stare gravă şi a fost transportată de urgenţă la spitalul judeţean.
Accidentul s-a produs în jurul orei 18:30, astfel că tramvaiul era destul de aglomerat. Majoritatea călătorilor se întorceau fie de la serviciu, fie de la şcoală.
Potrivit Mediafax, accidentul s-a produs pe Bulevardul 1 Decembrie. La faţa locului s-au deplasat mai multe echipe ale Regiei Autonome de Transport Timişoara şi ale Poliţiei Rutiere, care cercetează cauzele accidentului.
Dacă ai surprins imagini de la acest incident le poţi trimite pe adresele de mail site@antena3.ro şi trimite@videonews.ro sau le poţi urca direct pe site-ul www.videonews.ro.
"Vagonul din spate al tramvaiului a deraiat de pe şine şi a lovit un stâlp pe care sunt suspendate liniile de curent pentru circulaţia tramvaielor. Circulaţia tramvaielor este blocată în zonă, iar traficul de maşini este dirijat de agenţii de la Poliţia Rutieră", a declarat purtătorul de cuvânt al Poliţiei Judeţene Timiş pentru sursa citată.
Până la remedierea situaţiei, circulaţia rutieră este blocată în zonă.
Antena3.ro
-
Explozie într-un bloc din Timişoara, soldată cu un rănit
05 Oct, 08:20 | 2 comentarii
-
Mai sunt închise 3.000 de şcoli. Cursuri suspendate şi vineri, la Iaşi, Buzău şi Vrancea
09 Feb, 12:00 | 0 comentarii -
A început şedinţa Parlamentului pentru învestirea noului Guvern. Ungureanu: "Nu vin în vremuri grele să prezint promisiuni nerealiste"
09 Feb, 11:49 | 0 comentarii -
Peste 300 de localităţi din ţară, izolate din cauza zăpezii şi a gerului
09 Feb, 10:39 | 0 comentarii -
GSP.roMihai Neşu, după 9 luni de paralizie, despre meciul în care cele 3 puncte înseamnă să-ţi mişti mîinile, picioarele şi să rîzi
-
Ministrul-fermier Fuia: Mă sui cu plăcere pe tractor când am timp
09 Feb, 09:31 | 0 comentarii -
Ministrul desemnat pentru Agricultură, pus pe treabă: Unii din angajaţi vor pleca
09 Feb, 08:46 | 1 comentarii
-
Servus
in ce zona ?
ce tramvai mai exact ?
Multumesc
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5




.gif)

am vazut totul pe viu, si eu am sunat la 112. nu exista raniti grav. doar cativa oameni care s-au lovit la cap.
Vatmanul a luat o curba prea repede cu 300 m inainte si remorca a deraiat. A tras-o dupa el pana cand aceasta a virat in stalp. Accidentul este foarte grav dar iarasi cineva acolo sus a tinut la calatori