Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Cătălina Ponor, medalie de aur în finala de la bârnă, la Cupa Mondială de la Doha

30 Mar 2012   •   17:56

Gimnasta Cătălina Ponor a câştigat, vineri, medalia de aur în finala de la bârnă, la Cupa Mondială de la Doha. Cătălina Ponor a fost notată cu 15.300.

În finala de la sărituri, tot vineri, Cristian Băţagă a primit nota 15.425 şi s-a clasat pe locul 4, la egalitate cu Viktor Kocherin (Kazakhstan). Finala a fost câştigată de chinezul Du Wei (16.012).

Joi, în prima zi a finalelor, gimnaştii români au obţinut o singură medalie, prin Vlad Cotună, în finala de la sol, cu nota 14.825. Cristian Băţagă s-a clasat pe locul 6 în finala de la cal cu mânere şi pe locul 7 la inele, iar Diana Bulimar pe locul 5 şi Larisa Iordache pe locul 4 în finala de la paralele.

Vineri, în ultima zi a Cupei Mondiale de la Doha, Cătălina Ponor şi Diana Bulimar vor mai evolua în finală la sol.