Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Elizabeta Samara a câştigat medalia de aur la Campionatele Europene de tenis de masă

Sursa foto: Foto: Agerpres/EPA
04 Oct 2015   •   17:52

Jucătoarea de tenis de masă Elizabeta Samara a câştigat, duminică, medalia de aur în proba de simplu la Campionatele Europene de la Ekaterinburg, informează site-ul oficial al competiţiei.

Samara a învins-o, în finală, cu scorul de 4-3 (11-6, 9-11, 3-11, 11-7, 12-14, 11-4, 11-4), pe olandeza Li Jie.

Elizabeta Samara, în vârstă de 26 de ani, a câştigat în premieră medalia de aur în proba de simplu la Campionatele Europene.

În finala probei de dublu de la Campionatele Europene, perechea Elizabeta Samara/Georgina Pota (România/Ungaria) a fost învinsă, cu scorul de 4-1 (11-4, 11-7, 11-9, 11-13, 11-4), de cuplul Melek Hu/Yanfei Shen (Turcia/Spania).