Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Anghel Iordănescu, după România-Finlanda 1-1: Ne cerem scuze în fața suporterilor

09 Oct 2015   •   00:03

România-Finlanda 1-1. "Aș vrea să spun că regretăm mult ceea ce s-a întâmplat. Dacă reușeam să marcăm în prima repriză, pentru că am pus presiune pe adversar, am avut multe ocazii. Ne-a lipsit finalitatea, ne-a lipsit concentrarea. În repriza a doua, am primit acel gol care ne-a creat multe probleme care a condus la o cădere psihică și fizică. Mă bucur că am egalat. Am ajuns ca ultimul joc să decidă calificarea. Sunt convins că putem să obținem calificarea. Le-am reproșat jucătorilor că au deschis prea mult jocul, puteam să luăm și golul doi, le-am reproșat că am avut acea cădere, că au avut momente de panică. Noi suntem cei care trebuie să ne cerem scuze în fața publicului, noi suntem cei care am ajuns la mâna ultimului meci", a declarat selecționerul Anghel Iordănescu.