Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Anghel Iordănescu: Am făcut erori nepermise, avem de învățat din eșecul cu Ucraina

29 Mai 2016   •   22:54

Selecționerul Naționalei s-a declarat dezamăgit de prestația tricolorilor în fața Ucrainei.

"A fost o primă repriză foarte bună, am controlat în mare parte jocul și am reușit să marcăm. Dacă nu era acea greșeală din finalul primei reprize în care am fost egalați, de altfel și celelalte goluri din a doua repriză au provenit din greșeli nepermise. A doua repriză a fost cu multe greșeli individuale, cu trei goluri primite, cu cadouri făcute adversarilor. Trebuie să învățăm din aceste greșeli, nepermise, la jucători cu mare experiență. În repriza a doua au intrat relaxați. Avem mai multe probleme legate de aceste jocuri, sunt mulți jucători care nu au ritm de joc, care au avut probleme la echipele lor de club. E greu să le dai ritm de joc prin antrenament. Pentru ei, pentru băieți, pentru suporteri pentru fani era bine să menținem această perioadă de invicibilitate. Sigur, avem de învățat din această înfrângere. Sunt supărat pentru greșelile individuale pe care le-au făcut băieții noștri. Partea finală a jocului a fost bună, dar eu răman cu debutul părții celei de-a doua. Este un meci de pregătire, asta ne-am dorit, să jucăm, să vedem exact unde suntem", a declarat Anghel Iordănescu, la finalul meciului amical România-Ucraina 3-4