Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Barcelona - Real Madrid, 2 - 1 în La Liga. Catalanii se distanţează în fruntea clasamentului

22 Mar 2015   •   23:56

Barcelona s-a impus, la limită, scor 2 - 1, în faţa lui Real Madrid şi şi-a consolidat poziţia de lider în campionatul spaniol.

Jeremy Mathieu a deschis scorul în minutul 19, cu o lovitură de cap, după ce i-a luat prim-planul lui Sergio Ramos.

Cristiano Ronaldo a replicat pentru madrileni, în minutul 31, după serviciul excelent al lui Benzema.

Luis Suarez, care încet-încet se apropie de forma care l-a consacrat, a marcat golul decisiv în minutul 56, după pasa lui Dani Alves.

Partida a fost una destul de tensionată, cu 11 cartonaşe galbene arătate de centralul Antonio Mateu.

Victoria în "El Classico" o duce pe Barcelona la patru puncte distanţă în fruntea clasamentului, după 28 de etape disputate.