Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Borussia Dortmund a învins Bayern Muchen şi s-a calificat în finala Cupei Germaniei

29 Apr 2015   •   08:36

Formaţia Borussia Dortmund s-a calificat în finala Cupei Germaniei, după ce a învins, la loviturile de departajare, scor 3-1, echipa Bayern Munchen, în semifinalele competiţiei.

La finalul celor 90 de minute de joc şi a prelungirilor, scorul a fost egal, 1-1, prin golurile marcate de Lewandowski '30 pentru Bayern, respectiv Aubameyang '75, pentru Borussia.

La loviturile de departajare, Philipp Lahm, Xabi Alonso, Mario Götze şi Manuel Neuer au ratat la Bayer, în timp ce Ilkay Gundogan şi Sebatian Kehl au înscris la Borussia, iar Mats Hummels a ratat.

În finală, Borussia va întâlni învingătoarea din meciul dintre Arminia Bielefeld şi VfL Wolfsburg.