Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Copa America 2015: Brazilia a învins Venezuela. Vezi programul sferturilor de finală

22 Iun 2015   •   13:59

Selecționata Braziliei s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de fotbal Copa America 2015, duminică, la Santiago de Chile, după ce a învins Venezuela cu scorul de 2-1 (1-0), în ultimul meci din Grupa C a competiției găzduite de Chile.

Brazilia s-a impus prin golurile marcate de Thiago Silva (9) și de Roberto Firmino (51). Miku (84) a marcat golul de onoare al Venezuelei, eliminată din competiție.

În sferturile de finală, Brazilia, care a câștigat grupa, va înfrunta formația Paraguayului, pe 27 iunie. În urmă cu patru ani, Paraguayul elimina Brazilia în sferturile de finală, la loviturile de departajare.