Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Început perfect pentru Mircea Lucescu în Ucraina

Început perfect pentru Mircea Lucescu în Ucraina

25 Iul 2015   •   12:21

Mircea Lucescu are parte de un start excelent de sezon cu Sahtior. Dupa ce a câstigat Supercupa Ucrainei, în dauna celor de la Dinamo Kiev, Sahtior a bifat deja si primele doua succese în campionat. Ieri echipa lui Il Luce a învins cu 4-1 Volyn Lutsk.

Dupa ce Taison si Alex Teixeira au facut repede 2-0, gazdele au dat senzatia ca au forta de a reintra în joc. Fostul mijlocas al Stelei, Florentin Matei, a transformat o lovitura de la 11 metri în minutul 43 si a stabilit scorul pauzei.

A fost însa doar o iluzie, pentru ca elevii lui "Il Luce" au fost la ”comanda” si în partea a doua, scrie Bzi.ro. Acelasi Teixeira (54) si Eduardo Da Silva (90+3) au stabilit scorul final, care o instaleaza pe Sahtior pe primul loc în Ucraina cu maximum de puncte si golaveraj 6-1.