Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Juventus - Lazio, 2 - 1 în finala Cupei Italiei. Radu Ştefan a marcat pentru laziali

21 Mai 2015   •   00:18

Juventus a câştigat al doilea titlu al sezonului, victorie în finala Cupei Italiei, 2 - 1 contra lui Lazio.

Radu Ştefan, unul dintre cei mai buni oameni ai romanilor, a deschis scorul în minutul 4, cu o lovitură superbă de cap, însă avantajul a ţinut doar şase minute. Chiellini a egalat cu o execuţie acrobatică.

Prima repriză a fost una animată, cu ocazii de ambele părţi, însă până la pauză nu s-a mai marcat.

1 - 1 a fost scorul şi după 90 de minute, după o a doua repriză destul de echilibrată.

În minutul 94 Djordjevic a lovit bara de două ori, cu un şut de la 25 de metri, iar trei minute mai târziu Matri a dat lovitura de graţie, după o fază creată de Pirlo.