Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Roma - Feyenoord 1 - 1, în manşa tur a şaisprezecimilor Europa League. Vezi rezultatele complete

20 Feb 2015   •   00:22

AS Roma şi Feyenoord au încheiat nedecis, scor 1 - 1, în prima manşă a şaisprezecimilor Ligii Europa. Partida a fost arbitrată de o brigadă română condusă de Ovidiu Haţegan.

Elevii lui Rudi Garcia, conduşi în teren de Francesco Totti, au reuşit o primă repriză foarte bună şi au deschis scorul prin Gervinho, în minutul 22.

Repriza secundă a fost una în care s-au împărţit marile ocazii, ivorianul Seydou Doumbia ratând câteva şanse monumentale.
Turcul Kazim-Kazim Richards a egalat în minutul 55, iar olandezii au ratat şi ei câteva bune oportunităţi, după câteva perioade de clară dominare.

Dacă anul trecut au făcut instrucţie pe Anfield cu Besiktas, de această dată Liverpool s-a chinuit serios cu echipa turcă, pe care au învins-o cu 1 - 0, gol marcat din penalty de Balotelli, în minutul 85.