Antena 3 CNN Sport Fotbal extern România-Ucraina 3-4. Dezastru în debutul celei de-a doua reprize, dar ne revenim

29 Mai 2016   •   22:01

România se află în cantonament în Italia, iar acum susține un ultim amical, cu Ucraina. După o primă repriză bună făcută de tricolori, în care au condus o bună bucată de timp, după golul marcat de Torje, în cea de-a doua repriză, trupa lui Iordănescu s-a prăbușit.

Zozulia egalase din primul mitan, pentru ca după pauză să fie festival în poarta lui Tătărușanu. Zincenko, Konoplianka și Iarmolenko au făcut 4-1 pentru Ucraina, moment în care românii din tribune au început să strige Rușine.

Alibec a redus apoi din handicap, dintr-o lovitură liberă la care portarul ucrainean a greșit. Stanciu a prins apoi un șut din marginea careului, portarul ucrainean mai face o greșeală și scorul devine 3-4 pentru Ucraina.