Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Victorie uriașă pentru Răzvan Lucescu în Grecia

Victorie uriașă pentru Răzvan Lucescu în Grecia

10 Dec 2017   •   21:46

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a învins-o pe teren propriu cu 4-0 pe Panathinaikos, duminică, în derby-ul etapei a 14-a a campionatului de fotbal al Greciei.

PAOK, la unul dintre cele mai bune meciuri din acest sezon, a înscris prin Dimitrios Pelkas (minutele 8 şi 51), Efthymios Koulouris (68 penalty) şi Aleksandar Prijovic (77). Fiecare echipă a avut un jucător eliminat: Emanuel Insua, de la oaspeţi, a luat al doilea galben în minutul 67, iar Robert Mak, de gazde, a văzut cartonaş roşu direct în minutul 79.

Fundaşul Fernando Varela, fost la FC Vaslui şi Steaua, a evoluat tot meciul pentru PAOK.

În clasament, PAOK este pe locul 2, cu 28 de puncte, la o lungime de liderul Olympiakos Pireu, care a trecut sâmbătă cu 4-1 în deplasare de Panetolikos. Pe locul 3 este Atromitos, cu 27 de puncte. AEK Atena, care are tot 27 de puncte, poate reveni pe primul loc dacă o învinge luni acasă pe Kerkyra.

Panathinaikos este doar pe locul 11, cu 15 puncte.

Sursă: Agerpres