Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Nicolae Dică, după calificarea în sferturile Cupei: Bravo lor!

Nicolae Dică, după calificarea în sferturile Cupei: Bravo lor!

30 Oct 2015   •   00:30

Antrenorul secund al Stelei, Nicolae Dică, se bucură de calificarea în "sferturile" Cupei după 1-1 (4-1 la penalty-uri) cu Baia Mare, însă e nemulțumit de faptul că echipa a avut nevoie de 120 de minute, în condițiile în care pentru campioana României urmează un meci important în campionat, la CFR Cluj.

"Ne-am îndeplinit obiectivul, acela de a ne califica în sferturi. N-am marcat repede, iar acest lucru s-a văzut, mai ales pentru că terenul a fost greu.

Cei de la Baia Mare s-au autodepășit în această seară. Știam cum vor juca, lor le-a ieșit destul de bine.

Nu ne doream prelungiri pentru că avem un meci greu la CFR Cluj. Dar nu avem ce face, sîntem învățați să jucăm la 3 zile.

Bravo celor de la Baia Mare că au susținut echipa. Merită să fie pe primul loc în liga a doua", a zis Nicolae Dică, potrivit GSP.