Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Astra - Genk, 2 - 2. Totul se va decide în retur

Astra - Genk, 2 - 2. Totul se va decide în retur

Sursa foto: Foto: Facebook
16 Feb 2017   •   21:50

Astra și Genk au terminat la egalitate,  2 - 2, în prima manșă a șaisprezecimilor Europa League.

UPDATE: Astra egalează din nou, în minutul 90. Seto a marcat după centrarea lui Florea. 2 - 2, în prelungiri.

UPDATE: Trossard o readuce în avantaj pe Genk, în minutul 83. Astra, trădată din nou de apărare.

UPDATE: Astra EGALEAZĂ. Budescu înscrie înainte de pauză.

UPDATE: Genk deschide scorul în minutul 25 după ce apărarea Astrei a fost depășită extrem de ușor, iar Castagne a marcat din apropiere.

Știrea inițială

Astra Giurgiu se află în faţa celei mai importante duble din istoria clubului. Campioana României se va duela cu Genk, în şaisprezecimile Europa League, fază în care a ajuns pentru prima oară în istorie, după ce a terminat pe locul 2 o grupă din care au mai făcut parte Roma, Austria Viena şi Viktoria Plzen.

"Sperăm să avem ajutorul publicului, ar fi păcat ca giurgiuvenii să nu profite de o astfel de șansă. Va fi din ce în ce mai greu să ajungem în primăvara europeană. Cred că ne-am făcut datoria. Am adus trofee la Giurgiu, giurgiuvenii sunt mai datori decât noi. Să fie o partidă spectaculoasă și să-i aplaude pe jucătorii Astrei", a spus Marius Şumudică, într-o conferinţă de presă, potrivit DigiSport.

Echipa DE START a Astrei (3-5-2): Lung - Geraldo, Săpunaru, Fabricio - Stan, Ioniţă, Seto, Teixeira, Morais - Budescu, Niculae.

Echipa probabilă a lui Genk (4-2-3-1): Ryan - Castagne, Brabec, Colley, Uronen - Berge, Heynen - Schrijevers, Malinovskiy, Trossard - Samatta