Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Poli Timișoara, învinsă la limită pe teren propriu

Poli Timișoara, învinsă la limită pe teren propriu

09 Feb 2018   •   23:40

FC Voluntari a învins-o în deplasare pe ACS Poli Timişoara cu scorul de 3-2 (1-0), vineri seara, în deplasare, în prima partidă din etapa a 24-a a Ligii I de fotbal.

Adrian Bălan a deschis scorul pentru oaspeţi (10), după o preluare spectaculoasă cu exteriorul. Poli, la primul meci cu antrenorul Leo Grozavu pe banca tehnică, după demisia lui Ionuţ Popa, a egalat imediat după pauză, prin Alexandru Popovici (49), iar apoi a preluat conducerea, în urma unui şut sub transversală expediat de Andrei Artean (69). Poli a condus doar două minute, pentru că Adrian Bălan a egalat cu un şut din careu (71).

FC Voluntari putea trece în avantaj în min. 82, când Adrian Bălan a ratat un penalty (şut peste poartă), acordat pentru faultul lui George Neagu asupra lui Petre Ivanovici. Ilfovenii au dat lovitura în min. 90, când rezerva Adrian Voicu, jucător adus în această iarnă, a marcat cu un şut pe spate.

FC Voluntari s-a impus în tur cu 1-0.

FC Voluntari venea după un eşec drastic pe teren propriu, 0-4 cu CSM Poli Iaşi.

Poli a ajuns la opt etape consecutive fără victorie, cinci egaluri şi trei eşecuri.

Sursă: Agerpres