Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Nimic la nimic în prima semifinală a Cupei României la fotbal

Nimic la nimic în prima semifinală a Cupei României la fotbal

03 Mar 2016   •   00:00

ASA Târgu Mureș și CFR Cluj au terminat la egalitate, 0-0, miercuri seara, la Târgu Mureș, în prima manșă a semifinalelor Cupei României la fotbal, transmite Agerpres.

Meciul a fost lipsit de spectaculozitate, fragmentat și cu puține ocazii clare de gol.

Gazdele au avut prima ocazie prin Ramiro Costa (13), dar acesta nu a reușit lovitura de cap. Petrucci (27) a ratat o oportunitate bună pentru CFR (27), dar șutul său a fost blocat de Gabi Mureșan.

Mureșenii și-au creat două șanse în finalul primei reprize, prin fundașul Marius Constantin (42) și Țucudean (44), dar scorul a rămas ''alb''.

La reluare, portarul Mincă a respins salvator șutul lui Jazvic (51), iar apoi a ieșit providențial dintre buturi la o minge în adâncime pentru Ramiro Costa (58).

Petrucci l-a testat de la distanță pe portarul Stăncioiu (56), la singura situație notabilă a clujenilor din repriza secundă.

Marius Constantin a creat din nou pericol (67), dar reluarea lui s-a dus alături de poartă. Țucudean a trimis cu capul (80), dar balonul s-a dus în plasa laterală.

Partida retur va avea loc în data de 20 aprilie.

Joi se va juca primul meci din cealaltă semifinală, Dinamo — Steaua (Stadionul Dinamo, ora 20,30)