Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua București a bătut cu 3-0 FC Viitorul Constanța, în play-off

Steaua București a bătut cu 3-0 FC Viitorul Constanța, în play-off

Sursa foto: Foto: pixabay.com
de M.Z.    |    24 Apr 2016   •   00:09

Steaua București a învins-o pe FC Viitorul Constanța cu scorul de 3-0 (2-0), sâmbătă seara, pe Arena Națională din Capitală, într-un meci din etapa a 8-a a fazei play-off a Ligii I de fotbal, potrivit agerpres.ro.

Steaua s-a impus prin golurile marcate de Fernando Varela (2), Alex Chipciu (28) și Gregory Tade (67). Alex Chipciu s-a accidentat în prima repriză și a fost înlocuit.

FC Viitorul a jucat aproape o repriză în zece oameni, după ce atacantul Vlad Rusu (ex-Steaua) a fost eliminat în min. 51, el fiind introdus pe teren doar la pauză.

La meci au asistat doar 3.400 spectatori.

Antrenorul Stelei, Laurențiu Reghecampf, a asistat la meci din tribună, el fiind suspendat.

Citiți și Gigi Becali, declarație năucitoare după victoria Stelei în fața echipei lui Hagi