Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua ÎNVINGE Dinamo cu scorul de 3-0

Steaua ÎNVINGE Dinamo cu scorul de 3-0

31 Oct 2014   •   23:10
Formaţia Steaua a învins, vineri, pe Arena Naţională, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa Dinamo, în derbiul etapei a XIII-a a Ligii I, golurile fiind marcate de Lukasz Szukala, Paul Papp şi Claudiu Keşeru.
1-0 - minutul 45+3: Centrare Sânmărtean de pe partea stângă, iar Szukala a reluat cu o lovitură de cap din 4 metri. Szukala i-a dedicat golul coechipierului său Raul Rusescu.
2-0 - minutul 78: Ad. Popa a scăpat pe contraatac, a fost blocat de Nedelcearu, mingea a ajuns la Papp care a reluat de la 14 metri lateral dreapta
3-0 - minutul 80: Chipciu a centrat de pe stânga, iar Keşeru a marcat de la 11 metri
FC Steaua Bucureşti: Arlauskis - Papp, Varela, Szukala, L. Filip - Prepeli?ă, Sânmărtean (Breeveld '77) - Ad. Popa (Stanciu '88), Chipciu, Cr. Tănase - Keşeru (Bourceanu '83). Antrenor: Constantin Gâlcă
FC Dinamo Bucureşti: Marc - Fai, Nedelcearu, Cordoş, Grecu - Bărboianu, Boubacar (Gavrilă '75) - V. Lazăr (Petre '89), C. Matei (Rotariu '63), M. Alexe - Bilinski. Antrenor: Flavius Stoican.
Cartonaşe galbene: Sânmărtean '65, Bourceanu '90+1 / Lazăr '44, Nedelcearu '45+2
Meciul a fost arbitrat de Cristian Balaj, ajutat la cele două linii de Sebastian Gheorghe şi Vasile Marinescu, în timp ce Dragoş Istrate a fost rezervă.
Observatori au fost Călin Mircea şi Alexandru Deaconu.