Fii alături de noi!

Steaua, victorie dedicată lui Meme Stoica

de 15 Feb 2016   •   23:16
Steaua, victorie dedicată lui Meme Stoica 96
Steaua București a învins-o pe Concordia Chiajna cu scorul de 2-0 (2-0), luni seara, în deplasare, în ultima partidă din etapa a 24-a a Ligii I de fotbal, scrie Agerpres.

Campioana s-a impus prin golurile marcate de Fernando Varela (6), Jugurtha Hamroun (30). Căpitanul Stelei, internaționalul capverdian Varela, i-a dedicat golul său fostului conducător Mihai Stoica, eliberat luni din penitenciar. Varela a arătat după gol un tricou pe care era inscripționat mesajul ''Bine ai revenit acasă''.

Steaua a ratat mai multe ocazii mari de gol și a fost privată de un penalty, în minutul 82, când Ciprian Marica a fost faultat evident în careu de Răzvan Tincu.

Concordia a jucat ultimul sfert de oră în zece oameni, după ce Gabriel Giurgiu a fost eliminat pentru al doilea cartonaș galben.

La Concordia au debutat oficial nigerianul Christian Obodo și italianul Gabriele Zerbi, iar camerunezul Patrice Feussi a fost doar rezervă

La Steaua au evoluat în premieră într-un joc oficial Ciprian Marica, germanul Timo Gebhart și iordanianul Thaer Bawab, ultimii doi intrați pe final. Au redebutat la roș-albaștri Gabi Tamaș și Mihai Pintilii.

Steaua e neînvinsă de cinci etape, câștigându-le pe ultimele patru. În tur, Steaua a învins cu 3-1.
poza

Actualitate

Loteria Română trece în subordinea Ministerului Economiei

Loteria Romana a fost trecuta din subordinea Oficiului National pentru Jocuri de Noroc (ONJN) in cea a Ministerului Economiei. Asta dupa ce Guvernul a aprobat in sedinta de marti o ordonanta de urgenta care prevede...

30 Iun 2016  •  00:34

În Premieră. Vise în eprubetă

România stă foarte prost la capitolul natalitate, iar populaţia este în scădere, dar statul nu este foarte preocupat de viitoarele generaţii. Medicii estimează că infertilitatea, o problemă care...

poza

Show

Lovitură pentru Adrian Mutu! A pierdut 240.000 de lei

Problemele financiare se ţin lanţ de Adrian Mutu. În timp ce se află în proces pentru neplata pensiei alimentare pentru fiul său, Mario, cu fosta sa soţie, Alexandra Dinu, fotbalistul a mai primit o lovitură grea.

30 Iun 2016  •  00:22