Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Victorie categorică pentru Steaua, în primul amical al verii

Victorie categorică pentru Steaua, în primul amical al verii

25 Iun 2016   •   20:42

Vicecampioana României, Steaua Bucureşti, a câştigat, sâmbătă, primul meci amical din această vară, scor 7-0, în faţa echipei NK Turnisce, din liga a treia a Sloveniei.

Marcatori: Hamroun (35), Golubovic (38), Enceanu (45+1), Achim (66), Muniru (70), Mihalcea (pen. 80) şi Ştefănescu (84).

Bojan Golubovic (32 de ani), jucător adus în această vară de la CSMS Iaşi, a marcat primul său gol pentru Stelei. A fost o gafă în apărarea adversă, Golubovic a recuperat şi a înscris. Vlad Achim, un alt jucător care s-a aflat la debutul pentru Steaua, a marcat şi el. Robert Vâlceanu a şutat la poartă, portarul lui Turnisce a respins în faţă şi Achim a marcat din careul mic.

În prima repriză, formaţia antrenată de Laurenţiu Reghecampf a arătat astfel: Niţă - Simion, Tamaş, Tudorie, Momcilovic - Bourceanu, O. Popescu - Enceanu, Hamroun, M. Mario - Golubovic

La pauză, Reghecampf a schimbat toată echipa: Cojocaru - Enache, Varela, Toşca, D. Popescu - Muniru - Achim, Aganovic - Vîlceanu, Onţel, Mihalcea

Antrenorul Stelei nu i-a avut la dispoziţie pe Alexandru Chipciu, Adrian Popa, Mihai Pintilii şi Nicolae Stanciu, cei patru jucători care au făcut parte din lotul României pentru Campionatul European.

Următorul amical al Stelei va fi împotriva echipei Dinamo Zagreb, campioana ultimelor 11 ediţii ale campionatului din Croaţia, marţi, de la 17:30.

Sursă: Mediafax