Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Viitorul Constanța și FC Voluntari au deschis noul sezon al Ligii I

Viitorul Constanța și FC Voluntari au deschis noul sezon al Ligii I

22 Iul 2016   •   20:29

FC Viitorul Constanţa a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 1-0 (1-0), vineri seara, în deplasare, pe stadionul ''Anghel Iordănescu'', în primul meci din etapa inaugurală a sezonului 2016-2017 al Ligii Ide fotbal.

Unicul gol al partidei a fost reuşit de Gabriel Iancu (42).

Echipa antrenată de Gheorghe Hagi trebuia să primească două penalty-uri în acest meci, în minutul 7, când mingea şutată de Iancu a lovit mâna lui Alexandru Coman, aflat în propriul careu, şi în minutul 35, când portarul Mircea Bornescu a avut o intervenţie brutală asupra aceluiaşi Iancu.

La meciul de pe stadionul ''Anghel Iordănescu'' a asistat şi noul selecţioner al naţionalei României, germanul Christoph Daum, cel care i-a luat locul lui Anghel Iordănescu la cârma reprezentativei tricolore.