Antena 3 CNN Sport JO2016 Șoc total la Rio! Credea că a luat medalia de argint, însă un reporter l-a anunțat că a fost descalificat

Sursa foto: Foto captura NBC
21 Aug 2016   •   22:15

Un atlet american care a participat în finala de 5.000 m masculin a avut ghinionul să afle de la reporterul de la marginea pistei că a fost descalificat din cursă.

Atletul Paul Chelimo a crezut că este intervievat de reporterul NBC în legătură cu medalia de argint pe care tocmai o obținuse, când a fost informat că a fost descalificat din cursă, scrie Daily Mail.

Decizia de a fi descalificat a venit în urma acuzațiilor că ar fi atins alți atleți, în ultimul tur al cursei. Ulterior, comisia a revenit asupra deciziei de descalificare, iar Paul Chelimo și-a primit medalia de argint.

Momentul extrem de tensionat a făcut înconjurul lumii.