Fii alături de noi!

de 06 Feb 2016   •   15:33
Simona Halep - Karolina Pliskova, meci de infarct la Fed Cup. România pierde prima partidă 96
România și Cehia se duelează în turul I din Grupa Mondială, la Cluj. În primul meci al zilei, se întâlnesc Simona Halep, locul 3 WTA, și Karolina Pliskova, locul 13 WTA.

Simona s-a impus în primul set cu 7 - 6 (7 - 4). În setul doi s-a impus jucătoarea cehă cu 6 - 4, care a avut o misiune facilă în decisiv, 6 - 2 pentru Pliskova.

După acest meci va urma duelul Monica Niculescu, locul 37 WTA, și Petra Kvitova, locul 9 WTA.

Kvitova și Niculescu au jucat un singur meci în circuitul WTA, iar cehoaica s-a impus.

Cehia este câştigătoarea din 2015 a competiţiei.

Imnul Romaniei inainte de startul meciurilor cu Cehia din prima etapa a #FedCup. #HaiRomania #FedCupRO

Posted by Romania Fed Cup Team on Saturday, February 6, 2016

poza

Actualitate

Ne părăsesc marii actori. Un nume uriaș s-a stins duminică

Actorul și regizorul italian Giorgio Albertazzi a murit la vârsta de 92 de ani. Una dintre cele mai importante figuri ale teatrului italian, actorul se afla la casa sa din Toscana și avea de mai mulți ani...

29 Mai 2016  •  17:37

poza

Show

Cum a ajuns să arate Gabriel Cotabiță. Fotografia postată pe rețelele de socializare

Vestea că Gabriel Cotabiţă (60 de ani) a suferit un atac cardio-respirator a întristat o ţară întreagă. Fanii artistului se rugau zi de zi ca acesta să supravieţuiască, în timp ce el se afla &i...

29 Mai 2016  •  16:51