Antena 3 CNN Sport Tenis Meci cu probleme pentru Simona Halep. Ce a nemulțumit-o pe româncă la Indian Wells

Sursa foto: Foto: Simona Halep/Facebook
16 Mar 2016   •   16:17

Simona Halep, locul 5 WTA, s-a calificat în sferturile turneului de la Indian Wells, după ce a trecut de Barbora Strycova, locul 37 WTA. Simona Halep a câștigat primul set, scor 6-3, iar în setul doi, la 1-0 pentru româncă, Strycova a abandonat, acuzând probleme medicale. Partida s-a disputat pe terenul al treilea, iar asta a pus-o în dificultate pe Simona, așa cum a dezvăluit George Cosac, președintele FRT, scriu jurnaliștii de la Gazeta Sporturilor.

În plus, spațiul din jurul terenului era mult prea mic, iar asta a nemulțumit-o puțin pe Simona Halep.

Și Darren Cahill, antrenorul Simonei, a remarcat că suprafața de joc a pus-o în dificultate pe Halep. "Terenul acesta este mai lent decât cel pe arena centrală, așa că va fi mai mult de muncă. Lovește cu mai mult spin pe lovitura de dreaptă și trimite lovituri mai înalte. Mai este mult de muncă"

Sursa: gsp.ro