Antena 3 CNN Sport Tenis Simona Halep a scăpat de pericol. Caroline Wozniacki a fost eliminată în turul trei la Madrid

Sursa foto: Foto: Caroline Wozniacki/ Facebook
09 Mai 2018   •   16:32

Caroline Wozniacki, locul 2 WTA, a fost eliminată, miercuri, de olandeza Kiki Bertens, numărul 20 mondial, în turul trei al turneului Madrid Open, astfel că nu mai are şanse să o detroneze pe Simona Halep în ierarhia WTA de săptămâna viitoare.

Wozniacki a fost învinsă de Bertens cu scorul de 6-2, 6-2, scrie news.ro.

Kiki Bertens o va întâlni în sferturile de finală pe câştigătoarea meciului dintre rusoaica Maria Şarapova, numărul 52 mondial, şi sportiva franceză Kristina Mladenovic, locul 22 WTA.