Antena 3 CNN Sport Tenis Simona Halep avansează în sferturi la Wuhan. Victorie fără emoţii în faţa Yaroslavei Svedova

28 Sep 2016   •   09:00

Simona Halep (locul 5 WTA) a câștigat fără prea multe probleme partida împotriva Iaroslavei Șvedova ( Kazahstan - 41 WTA), scor 6-3, 6-3 și s-a calificat în sferturile de finală de la Wuhan, potrivit gsp.ro.

Românca a fost mult mai sigură decât în partida cu Irina Begu. Serviciul a mers perfect, iar adversara a fost surprinsă de viteza de joc a jucătoarei noastre, lucruri care i-au fost fatale.

În sferturile de finală Simona Halep o va întâlni pe învingătoarea dintre Madison Keys (9 WTA) și Daria Kasatkina (28 WTA) din Rusia.