Antena 3 CNN Sport Tenis Simona Halep, criză de nervi în timpul meciului cu Bacsinszki și eliminare de la Miami

29 Mar 2016   •   22:51

Simona Halep a avut probleme serioase în sferturile turneului de la Miami, contra elvețiencei Timea Bacsinszki. Deși a cucerit primul set, românca, numărul 5 mondial, cu 6-4, l-a pierdut pe al doilea, cu 3-6. A fost clipa în care Halep a cedat nervos și a dat cu racheta de pământ.

De altfel, Halep nu a părut deloc în apele ei. L-a chemat de două ori pe antrenorul Darren Cahiil, dar nu a vorbit mai deloc cu acesta, preferând să asculte sfaturile acestuia cu capul în pământ.

Simona nu și-a revenit nici în setul trei, în care a fost condusă și cu 0-3. Românca nu a mai reușit mare lucru și a pierdut partida cu 2-6 în decisiv.