Antena 3 CNN Sport Tenis Simona Halep pierde în fața Serenei Williams la US Open după un meci eroic

Simona Halep pierde în fața Serenei Williams la US Open după un meci eroic

07 Sep 2016   •   22:36

Simona Halep a făcut un meci uriaș în fața numărului 1 mondial, Serena Williams, în sferturi la US Open. Dar asta nu a fost suficient pentru o victorie.

După un prim set pierdut clar de româncă, cu 2-6, Simona și-a ridicat enorm jocul și s-a impus cu 6-4 în runda secundă. Halep a condus în multe momente jocul, în timp ce Williams a părut obosită.

Totuși, americanca a revenit în setul 3, în timp ce Halep a pierdut din elan. Williams a continuat să servească extrem de puternic, reușind as după as, iar Simona a greșit tot mai mult. În cele din urmă, Williams s-a impus cu 6-3 și se îndreaptă spre al 23-lea titlu de Mare Șlem din carieră.