Fii alături de noi!

Succes pentru Sorana Cîrstea, la turneul WTA de la Rio de Janeiro

de 18 Feb 2016   •   00:08
Succes pentru Sorana Cîrstea, la turneul WTA de la Rio de Janeiro 96
Sorana Cîrstea (25 de ani, 199 WTA) s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului WTA de la Rio de Janeiro, după victoria împotriva jucătoarei Polona Hercog (25 de ani, 83 WTA), din Slovenia, informează site-ul oficial al competiţiei, potrivit mediafax.ro.

Cîrstea a învins-o pe Hercog, în optimile de finală ale turneului WTA de la Rio de Janeiro, dotat cu premii în valoare de 250.000 de dolari, cu scorul de 7-5, 7-6 (3), într-o oră şi 50 de minute.

Jucătoarea din România a învins-o pe Polona Hercog pentru a treia oară în cariera sa, din tot atâtea jocuri.

Adversara Soranei se va stabili joi, după meciul dintre Silvia Soler-Espinosa (28 de ani, 171 WTA) şi Danka Kovinici (21 de ani, 50 WTA), favorita numărul 3 la câştigarea turneului.

Tot joi, în optimile de finală, Ana Bogdan (23 de ani, 160 WTA), o va întâlni pe Lara Arruabarrena (23 de ani, 89 WTA), favorita numărul 6.