Fii alături de noi!

Succes pentru Sorana Cîrstea, la turneul WTA de la Rio de Janeiro

de 18 Feb 2016   •   00:08
Succes pentru Sorana Cîrstea, la turneul WTA de la Rio de Janeiro 96
Sorana Cîrstea (25 de ani, 199 WTA) s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului WTA de la Rio de Janeiro, după victoria împotriva jucătoarei Polona Hercog (25 de ani, 83 WTA), din Slovenia, informează site-ul oficial al competiţiei, potrivit mediafax.ro.

Cîrstea a învins-o pe Hercog, în optimile de finală ale turneului WTA de la Rio de Janeiro, dotat cu premii în valoare de 250.000 de dolari, cu scorul de 7-5, 7-6 (3), într-o oră şi 50 de minute.

Jucătoarea din România a învins-o pe Polona Hercog pentru a treia oară în cariera sa, din tot atâtea jocuri.

Adversara Soranei se va stabili joi, după meciul dintre Silvia Soler-Espinosa (28 de ani, 171 WTA) şi Danka Kovinici (21 de ani, 50 WTA), favorita numărul 3 la câştigarea turneului.

Tot joi, în optimile de finală, Ana Bogdan (23 de ani, 160 WTA), o va întâlni pe Lara Arruabarrena (23 de ani, 89 WTA), favorita numărul 6.

poza

Actualitate

Ne părăsesc marii actori. Un nume uriaș s-a stins duminică

Actorul și regizorul italian Giorgio Albertazzi a murit la vârsta de 92 de ani. Una dintre cele mai importante figuri ale teatrului italian, actorul se afla la casa sa din Toscana și avea de mai mulți ani...

29 Mai 2016  •  17:37

poza

Show

Cum a ajuns să arate Gabriel Cotabiță. Fotografia postată pe rețelele de socializare

Vestea că Gabriel Cotabiţă (60 de ani) a suferit un atac cardio-respirator a întristat o ţară întreagă. Fanii artistului se rugau zi de zi ca acesta să supravieţuiască, în timp ce el se afla &i...

29 Mai 2016  •  16:51