Antena 3 CNN Timp liber Carmen Brumă, la finalul uneia dintre cele mai mari provocări din viaţa sa. Mircea Badea a fost alături de ea

04 Oct 2015   •   16:08

Carmen Brumă a reuşit să termine primul său maraton (42,2 kilometri) în puţin mai mult de patru ore.

"Mă simt de parcă m-ar fi lovit trenul, dar cu o imensă senzaţie de fericire. Mi-am dorit foarte tare să fac lucrul ăsta. Este despre depăşirea limitelor" a spus Carmen Brumă la Antena Stars, care a fost susţinută pe parcursul cursei şi de Mircea Badea.

Sportivul kenyan Patrick Kimeli a câştigat maratonul de la Bucureşti, competiţie disputată pe distanaţa de 42,195 km, cu timpul două ore, 13 minute şi 15 secunde.