Antena 3 Actualitate Educație REZULTATE ADMITERE în LICEU 2018. Edu.ro îți spune unde ai fost REPARTIZAT în BUCUREȘTI

REZULTATE ADMITERE în LICEU 2018. Edu.ro îți spune unde ai fost REPARTIZAT în BUCUREȘTI

09 Iul 2018   •   12:40
REZULTATE ADMITERE în LICEU 2018. Edu.ro îți spune unde ai fost REPARTIZAT în BUCUREȘTI

BUCUREȘTI REPARTIZARE LICEE 2018 prima fază de ADMITERE – edu.roMinisterul Educației face publice rezultatele repartizării computerizate pentru admiterea la liceu în 2018. Rezultatele vor fi afișate pe www.antena3.ro și admitere.edu.ro, luni, 9 iulie. 

REPARTIZARE LICEE 2018 prima fază de ADMITERE – edu.ro. Depunerea dosarelor de înscriere în unităţile de învăţământ liceal în care candidaţii au fost repartizaţi se va realiza între 10 şi 13 iulie. În perioada 16-18 iulie, comisia judeţeană de admitere va rezolva toate cazurile speciale apărute după etapa de repartizare computerizată, dar şi situaţiile candidaţilor care nu şi-au depus dosarele de înscriere în termen şi ale candidaţilor care nu au participat deloc sau au participat, dar nu au fost repartizaţi computerizat. 

A doua etapă de admitere, dedicată absolvenţilor clasei a VIII-a care nu au participat sau nu au fost repartizaţi în etapa anterioară, care nu s-au înscris în perioada prevăzută de metodologie sau care şi-au încheiat situaţia şcolară ulterior, va avea loc în data de 7 septembrie. 

LISTA LICEELOR

Colegiul Economic "V. Madgearu"

Colegiul Economic "Viilor"

Colegiul Economic ”A.D.Xenopol”

Colegiul Economic ”Hermes”

Colegiul German "Goethe"

Colegiul Naţional "Aurel Vlaicu"

Colegiul Naţional "Elena Cuza"

Colegiul Naţional "Gheorghe Lazăr"

Colegiul Naţional "Gheorghe Şincai"

Colegiul Naţional "Grigore Moisil"

Colegiul Naţional "I.L.Caragiale"

Colegiul Naţional "Ion Creangă"

Colegiul Naţional "Ion Neculce"

Colegiul Național "Matei Basarab"

Colegiul Naţional "Mihai Eminescu"

Colegiul Naţional "Octav Onicescu"

Colegiul Naţional "Sfântul Sava"

Colegiul Național ”Cantemir Vodă”

Colegiul Național ”Emil Racoviță”

Colegiul Național ”Iulia Hașdeu”

Colegiul Național ”Mihai Viteazul”

Colegiul Național ”Spiru Haret”

Colegiul Național ”Victor Babeș”

Colegiul Național Bilingv ”George Coșbuc”

Colegiul Naţional de Arte "Dinu Lipatti"

Colegiul Naţional de Informatică "Tudor Vianu"

Colegiul Naţional de Muzică "George Enescu"

Colegiul Romano-Catolic "Sfântul Iosif"

Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"

Colegiul Tehnic "Carol I"

Colegiul Tehnic "Costin D. Nenițescu"

Colegiul Tehnic "Dinicu Golescu"

Colegiul Tehnic "Gheorghe Asachi"

Colegiul Tehnic "Iuliu Maniu"

Colegiul Tehnic "Media"

Colegiul Tehnic "Mihai Bravu"

Colegiul Tehnic "Mircea cel Bătrân"

Colegiul Tehnic "Miron Nicolescu"

Colegiul Tehnic "Petru Maior"

Colegiul Tehnic ”Dimitrie Leonida”

Colegiul Tehnic ”Edmond Nicolau”

Colegiul Tehnic ”Petru Rareș”

Colegiul Tehnic de Aeronautică "Henri Coandă"

Colegiul Tehnic de Arhitectură Şi Lucrări Publice "Ioan N. Socolescu"

Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară "Dumitru Moţoc"

Colegiul Tehnic de Poştă și Telecomunicaţii "Gheorghe Airinei"

Colegiul Tehnic Energetic

Colegiul Tehnic Feroviar "Mihai I"

Colegiul Tehnic Mecanic "Griviţa"

Colegiul Tehnologic "Grigore Cerchez"

Colegiul Tehnologic "Viaceslav Harnaj"

Liceul "Dimitrie Paciurea"

Liceul cu Program Sportiv "Mircea Eliade"

Liceul de Arte Plastice "Nicolae Tonitza"

Liceul de Coregrafie "Floria Capsali"

Liceul Greco-Catolic "Timotei Cipariu"

Liceul Tehnologic "Dacia"

Liceul Tehnologic "Dimitrie Gusti"

Liceul Tehnologic "Dragomir Hurmuzescu"

Liceul Tehnologic "Elie Radu"

Liceul Tehnologic "Ion I.C. Brătianu"

Liceul Tehnologic "Mircea Vulcănescu"

Liceul Tehnologic "Petru Poni"

Liceul Tehnologic "Sf. Antim Ivireanu"

Liceul Tehnologic ”Constantin Brâncuși”

Liceul Tehnologic ”Electronica Industrială”

Liceul Tehnologic ”Sfântul Pantelimon”

Liceul Tehnologic de Metrologie "Traian Vuia"

Liceul Tehnologic Theodor Pallady

Liceul Teologic Adventist "Ştefan Demetrescu"

Liceul Teologic Baptist "Logos"

Liceul Teologic Penticostal "Emanuel"

Liceul Teoretic "Alexandru Ioan Cuza"

Liceul Teoretic "Alexandru Vlahuţă"

Liceul Teoretic "Benjamin Franklin"

Liceul Teoretic "C-tin Brâncoveanu"

Liceul Teoretic "Dante Alighieri"

Liceul Teoretic "Decebal"

Liceul Teoretic "Dimitrie Bolintineanu"

Liceul Teoretic "Eugen Lovinescu"

Liceul Teoretic "George Călinescu"

Liceul Teoretic "Ion Barbu"

Liceul Teoretic "Jean Monnet"

Liceul Teoretic "Marin Preda"

Liceul Teoretic "Nichita Stănescu"

Liceul Teoretic "Nicolae Iorga"

Liceul Teoretic "Ștefan Odobleja"

Liceul Teoretic "Tudor Vladimirescu"

Liceul Teoretic ”Ady Endre”

Liceul Teoretic ”C.A. Rosetti”

Liceul Teoretic ”Lucian Blaga”

Liceul Teoretic ”Mihail Sadoveanu”

Liceul Teoretic ”Traian”

Liceul Teoretic Bilingv "Miguel de Cervantes"

Liceul Teoretic Bilingv ”Ita Wegman”

Liceul Teoretic Bulgar "Hristo Botev"

Liceul Teoretic Waldorf

Școala Centrală

Școala Superioară Comercială "Nicolae Kretzulescu"

Seminarul Teologic Ortodox

Colegiul Economic "Costin C. Kiriţescu"

EVALUARE NAȚIONALĂ 2018 NOTE FINALE - edu.ro.  În conformitate cu prevederile metodologice, în urma evaluării lucrărilor contestate, "nota iniţială se poate modifica, după caz, prin creştere sau descreştere, prin nota acordată la contestaţii". 

Rezultatele finale, în urma contestațiilor, obținute de elevi la examenul de EVALUARE NAȚIONALĂ / CAPACITATE din 2018, susținute în LICEU sau ȘCOALA GIMNAZIALĂ sunt afișate pe evaluare.edu.ro . 

Pe www.antena3.ro. găsești toate informațiile legate de examenele susținute de absolventii clasei a VIII-a: subiecte barem și REZULTATE FINALE EVALUARE NATIONALA 2018.

Subiecte și barem Limba și literatura română

Subiecte și barem Matematică

- Subiecte și barem Limba maternă

Pe evaluare.edu.ro și www.antena3.ro. găsești toate informațiile legate de examenele susținute de absolvenții clasei a VIII-a din ROMÂNIA: subiecte barem și REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2018.

REZULTATELE pe fiecare JUDEȚ:

Media obținută la EN VIII este un criteriu decisiv pentru admiterea în învățământul liceal.

evaluare.edu.ro.

Colegiul Economic "Costin C. Kiriţescu"

Colegiul German "Goethe"

Colegiul Naţional "Elena Cuza"

Colegiul Naţional "Gheorghe Lazăr"

Colegiul Naţional "Grigore Moisil"

Colegiul Naţional "I.L.Caragiale"

Colegiul Naţional "Ion Neculce"

Colegiul Naţional "Mihai Eminescu"

Colegiul Naţional de Arte "Dinu Lipatti"

Colegiul Naţional de Informatică "Tudor Vianu"

Colegiul Naţional de Muzică "George Enescu"

Colegiul Național Bilingv ”George Coșbuc”

Colegiul Național ”Emil Racoviță”

Colegiul Național ”Spiru Haret”

Colegiul Național ”Victor Babeș”

Colegiul Romano-Catolic "Sfântul Iosif"

Colegiul Tehnic Feroviar "Mihai I"

Colegiul Tehnic ”Petru Rareș”

Complexul Educational Lauder Reut

LICEUL TEORETIC "SCOALA MEA"

LICEUL TEORETIC NATIONAL

Liceul Greco-Catolic "Timotei Cipariu"

Liceul Internațional de Informatică

Liceul Tehnologic "Sf. Antim Ivireanu"

Liceul Tehnologic Special nr. 3

Liceul Tehnologic ”Sfântul Pantelimon”

Liceul Teoretic "Alexandru Vlahuţă"

Liceul Teoretic "Dante Alighieri"

Liceul Teoretic "Decebal"

Liceul Teoretic "Dimitrie Bolintineanu"

Liceul Teoretic "Eugen Lovinescu"

Liceul Teoretic "Ion Barbu"

Liceul Teoretic "Jean Monnet"

Liceul Teoretic "Marin Preda"

Liceul Teoretic "Nichita Stănescu"

Liceul Teoretic "Nicolae Iorga"

Liceul Teoretic "Ștefan Odobleja"

Liceul Teoretic Bilingv "Miguel de Cervantes"

Liceul Teoretic Bilingv ”Ita Wegman”

Liceul Teoretic Bulgar "Hristo Botev"

Liceul Teoretic Mihai Ionescu

Liceul Teoretic Scoala Europeana Bucuresti

Liceul Teoretic Waldorf

Liceul Teoretic ”Ady Endre”

Liceul Teoretic ”Lucian Blaga”

Liceul cu Program Sportiv "Mircea Eliade"

Liceul de Arte Plastice "Nicolae Tonitza"

Liceul de Coregrafie "Floria Capsali"

SCOALA GIMNAZIALA AVENOR

Şcoala Gimnaziala "SFINTII TREI IERARHI"

Şcoala Gimnazială "Adrian Păunescu"

Şcoala Gimnazială "Alexandru Costescu"

Şcoala Gimnazială "Constantin Brâncuşi"

Şcoala Gimnazială "Elena Văcărescu"

Şcoala Gimnazială "Emil Racoviţă"

Şcoala Gimnazială "Eugen Barbu"

Şcoala Gimnazială "General Eremia Grigorescu"

Şcoala Gimnazială "Genesis"

Şcoala Gimnazială "Geo Bogza"

Şcoala Gimnazială "George Călinescu"

Şcoala Gimnazială "George Topârceanu"

Şcoala Gimnazială "Grigore Tocilescu"

Şcoala Gimnazială "Herăstrău"

Şcoala Gimnazială "I. G. Duca"

Şcoala Gimnazială "I. Heliade Rădulescu"

Şcoala Gimnazială "Ienăchiţă Văcărescu"

Şcoala Gimnazială "Ioanid"

Şcoala Gimnazială "Ion Dumitriu"

Şcoala Gimnazială "Ion I.C. Brătianu"

Şcoala Gimnazială "Luceafărul"

Şcoala Gimnazială "Mircea Sântimbreanu"

Şcoala Gimnazială "Nicolae Grigorescu"

Şcoala Gimnazială "Nicolae Titulescu"

Şcoala Gimnazială "Petrache Poenaru"

Şcoala Gimnazială "Petre Ghelmez"

Şcoala Gimnazială "Petre Ispirescu"

Şcoala Gimnazială "Pia Brătianu"

Şcoala Gimnazială "Principesa Margareta"

Şcoala Gimnazială "Regele Mihai I"

Şcoala Gimnazială "Rut"

Şcoala Gimnazială "Sf. Nicolae"

Şcoala Gimnazială "Sfintii Voievozi"

Şcoala Gimnazială "Sfinţii Constantin și Elena"

Şcoala Gimnazială "Sfânta Treime"

Şcoala Gimnazială "Sfântul Andrei"

Şcoala Gimnazială "Titu Maiorescu"

Şcoala Gimnazială "Uruguay"

Şcoala Gimnazială "Vasile Alecsandri"

Şcoala Gimnazială Specială "Sf. Nicolae"

Şcoala Gimnazială Specială pentru Deficienţi de Auz "Sfânta Maria"

Şcoala Gimnazială nr. 103

Şcoala Gimnazială nr. 108

Şcoala Gimnazială nr. 113

Şcoala Gimnazială nr. 115

Şcoala Gimnazială nr. 117

Şcoala Gimnazială nr. 119

Şcoala Gimnazială nr. 124

Şcoala Gimnazială nr. 125

Şcoala Gimnazială nr. 126

Şcoala Gimnazială nr. 127

Şcoala Gimnazială nr. 128

Şcoala Gimnazială nr. 129

Şcoala Gimnazială nr. 13

Şcoala Gimnazială nr. 131

Şcoala Gimnazială nr. 133

Şcoala Gimnazială nr. 134

Şcoala Gimnazială nr. 135

Şcoala Gimnazială nr. 136

Şcoala Gimnazială nr. 142

Şcoala Gimnazială nr. 143

Şcoala Gimnazială nr. 144

Şcoala Gimnazială nr. 150

Şcoala Gimnazială nr. 153

Şcoala Gimnazială nr. 156

Şcoala Gimnazială nr. 161

Şcoala Gimnazială nr. 162

Şcoala Gimnazială nr. 163

Şcoala Gimnazială nr. 164

Şcoala Gimnazială nr. 167

Şcoala Gimnazială nr. 168

Şcoala Gimnazială nr. 169

Şcoala Gimnazială nr. 178

Şcoala Gimnazială nr. 179

Şcoala Gimnazială nr. 181

Şcoala Gimnazială nr. 183

Şcoala Gimnazială nr. 184

Şcoala Gimnazială nr. 188

Şcoala Gimnazială nr. 190

Şcoala Gimnazială nr. 192

Şcoala Gimnazială nr. 193

Şcoala Gimnazială nr. 194

Şcoala Gimnazială nr. 197

Şcoala Gimnazială nr. 198

Şcoala Gimnazială nr. 2

Şcoala Gimnazială nr. 206

Şcoala Gimnazială nr. 279

Şcoala Gimnazială nr. 280

Şcoala Gimnazială nr. 309

Şcoala Gimnazială nr. 311

Şcoala Gimnazială nr. 5

Şcoala Gimnazială nr. 59

Şcoala Gimnazială nr. 6

Şcoala Gimnazială nr. 7

Şcoala Gimnazială nr. 84

Şcoala Gimnazială nr. 96

Şcoala gimnaziala "Anastasia Popescu"

Școala Centrală

Școala Gimnazială "Alexandru Ioan Cuza"

Școala Gimnazială "Avram Iancu"

Școala Gimnazială "Barbu Delavrancea"

Școala Gimnazială "Federico Garcia Lorca"

Școala Gimnazială "Ionel Teodoreanu"

Școala Gimnazială "Leonardo Da Vinci"

Școala Gimnazială "Liviu Rebreanu"

Școala Gimnazială "Maria Rosetti"

Școala Gimnazială "Mexic"

Școala Gimnazială "Mihai Botez"

Școala Gimnazială "Nicolae Labiș"

Școala Gimnazială "Voievod Neagoe Basarab"

Școala Gimnazială "Șerban-Vodă"

Școala Gimnazială Cezar Bolliac

Școala Gimnazială Specială Pentru Deficienți De Vedere

Școala Gimnazială nr. 112

Școala Gimnazială nr. 116

Școala Gimnazială nr. 149

Școala Gimnazială nr. 165

Școala Gimnazială nr. 189

Școala Gimnazială nr. 195

Școala Gimnazială nr. 20

Școala Gimnazială nr. 200

Școala Gimnazială nr. 24

Școala Gimnazială nr. 25

Școala Gimnazială nr. 27

Școala Gimnazială nr. 28

Școala Gimnazială nr. 308

Școala Gimnazială nr. 31

Școala Gimnazială nr. 32

Școala Gimnazială nr. 39

Școala Gimnazială nr. 4

Școala Gimnazială nr. 40

Școala Gimnazială nr. 41

Școala Gimnazială nr. 46

Școala Gimnazială nr. 47

Școala Gimnazială nr. 49

Școala Gimnazială nr. 51

Școala Gimnazială nr. 54

Școala Gimnazială nr. 55

Școala Gimnazială nr. 56

Școala Gimnazială nr. 62

Școala Gimnazială nr. 66

Școala Gimnazială nr. 67

Școala Gimnazială nr. 71

Școala Gimnazială nr. 77

Școala Gimnazială nr. 78

Școala Gimnazială nr. 79

Școala Gimnazială nr. 80

Școala Gimnazială nr. 81

Școala Gimnazială nr. 82

Școala Gimnazială nr. 85

Școala Gimnazială nr. 86

Școala Gimnazială nr. 88

Școala Gimnazială nr. 92

Școala Gimnazială nr. 95

Școala Gimnazială nr. 97

Școala Gimnazială nr. 99

Școala Gimnazială nr.145

Școala Gimnazială nr.307

Școala Gimnazială ”Ferdinand I”

Școala Gimnazială ”George Bacovia”

Școala Gimnazială ”Grigorie Ghica Voievod”

Școala Gimnazială ”Iancului”

Școala Gimnazială ”Maica Domnului”

Școala Gimnazială ”Mărțișor”

Școala Gimnazială ”Sf. Silvestru”

Școala Gimnazială ”Tudor Arghezi”

 

REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2018 - edu.ro publică NOTELE la CAPACITATE. Media generală obţinută la Evaluarea Naţională are o pondere de 80% în calculul mediei pe baza căreia se realizează admiterea în clasa a IX-a de liceu. 

MEDIA DE ADMITERE, pe baza căreia se realizează înscrierea în clasa a IX-a de liceu a absolvenților învățământului gimnazial, se calculează ca medie ponderată între media generală la EVALUAREA NAȚIONALĂ susținută de absolvenții clasei a VIII-a, care are o pondere de 80%, și media generală de absolvire a claselor 5-8, care are o pondere de 20%.

Calculul mediei de admitere se face astfel:

MA= 0,2 x ABS + 0,8 x EN

unde:

MA = media de admitere

ABS = media generală de absolvire a claselor a V-a - a VIII-a;

EN = media generală obținută la evaluarea națională susținută de absolvenții clasei a VIII-a.

ADMITERE pentru ÎNVĂȚĂMÂNT PROFESIONAL

Ministerul Educaţiei Naţionale anunţă că prima etapă dedicată înscrierii absolvenţilor claselor a VIII-a în învăţământul profesional de stat şi în învăţământul dual, în anul şcolar 2018 - 2019, se va desfăşura în zilele de 15, 18 şi 19 iunie, fiind alocate 38.345 de locuri la nivelul întregii ţări în peste 700 de unităţi de învăţământ. 

Potrivit MEN, sunt 38.345 de locuri pentru învăţământul profesional existente la nivelul întregii ţări, dintre care 5.542 de locuri sunt alocate învăţământului dual. 

În data de 19 iunie, cele peste 700 de unităţi de învăţământ cu ofertă educaţională pentru învăţământul profesional şi dual vor afişa lista candidaţilor înscrişi. 

Candidaţii respinşi în faza de preselecţie vor putea opta în zilele de 21 şi 22 iunie pentru alte unităţi de învăţământ cu ofertă disponibilă. Validarea, la nivelul comisiei judeţene de admitere/a municipiului Bucureşti a tuturor candidaţilor admişi în învăţământul profesional şi dual, are loc în data de 3 iulie. În aceeaşi zi, unităţile de învăţământ vor comunica şi lista candidaţilor respinşi. Locurile rămase libere pentru a doua etapă vor fi anunţate pe 6 iulie. 

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0744.882.200 pe Whatsapp sau Signal

×
Parteneri
x close