Antena 3 Actualitate Educație REZULTATE ADMITERE în LICEU 2018. Edu.ro îți spune unde ai fost REPARTIZAT în județul BACĂU

REZULTATE ADMITERE în LICEU 2018. Edu.ro îți spune unde ai fost REPARTIZAT în județul BACĂU

09 Iul 2018   •   12:40
REZULTATE ADMITERE în LICEU 2018. Edu.ro îți spune unde ai fost REPARTIZAT în județul BACĂU

BACĂU REPARTIZARE LICEE 2018 prima fază de ADMITERE – edu.roMinisterul Educației face publice rezultatele repartizării computerizate pentru admiterea la liceu în 2018. Rezultatele vor fi afișate pe www.antena3.ro și admitere.edu.ro, luni, 9 iulie. 

REPARTIZARE LICEE 2018 prima fază de ADMITERE – edu.ro. Depunerea dosarelor de înscriere în unităţile de învăţământ liceal în care candidaţii au fost repartizaţi se va realiza între 10 şi 13 iulie. În perioada 16-18 iulie, comisia judeţeană de admitere va rezolva toate cazurile speciale apărute după etapa de repartizare computerizată, dar şi situaţiile candidaţilor care nu şi-au depus dosarele de înscriere în termen şi ale candidaţilor care nu au participat deloc sau au participat, dar nu au fost repartizaţi computerizat. 

A doua etapă de admitere, dedicată absolvenţilor clasei a VIII-a care nu au participat sau nu au fost repartizaţi în etapa anterioară, care nu s-au înscris în perioada prevăzută de metodologie sau care şi-au încheiat situaţia şcolară ulterior, va avea loc în data de 7 septembrie. 

LISTA LICEELOR

COLEGIUL "GRIGORE ANTIPA" BACĂU

COLEGIUL "HENRI COANDĂ" BACĂU

COLEGIUL "MIHAI EMINESCU" BACĂU

COLEGIUL ECONOMIC "ION GHICA" BACĂU

COLEGIUL NAŢIONAL "COSTACHE NEGRI" TÂRGU OCNA

COLEGIUL NAŢIONAL "DIMITRIE CANTEMIR" ONEŞTI

COLEGIUL NAŢIONAL "FERDINAND I" BACĂU

COLEGIUL NAŢIONAL "GHEORGHE VRĂNCEANU" BACĂU

COLEGIUL NAŢIONAL "GRIGORE MOISIL" ONEŞTI

COLEGIUL NAŢIONAL "VASILE ALECSANDRI" BACAU

COLEGIUL NAŢIONAL CATOLIC "SF.IOSIF" BACĂU

COLEGIUL NAŢIONAL DE ARTĂ "GEORGE APOSTU" BACĂU

COLEGIUL NAŢIONAL PEDAGOGIC "ŞTEFAN CEL MARE" BACĂU

COLEGIUL SPORTIV "NADIA COMĂNECI" ONEŞTI

COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY" BACĂU

COLEGIUL TEHNIC "DIMITRIE GHIKA" COMĂNEŞTI

COLEGIUL TEHNIC "DUMITRU MANGERON" BACĂU

COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE ASACHI" ONEŞTI

COLEGIUL TEHNIC "GRIGORE COBĂLCESCU" MOINEŞTI

COLEGIUL TEHNIC "ION BORCEA" BUHUŞI

COLEGIUL TEHNIC "PETRU PONI" ONEŞTI

COLEGIUL TEHNIC DE COMUNICAŢII "N.VASILESCU-KARPEN" BACĂU

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BACĂU

LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU VLAHUŢĂ" PODU TURCULUI

LICEUL TEHNOLOGIC "GEORGETA J.CANCICOV" PARINCEA

LICEUL TEHNOLOGIC "JACQUES M. ELIAS" SASCUT

LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RAREŞ" BACĂU

LICEUL TEHNOLOGIC DĂRMĂNEŞTI

LICEUL TEHNOLOGIC FĂGET

LICEUL TEHNOLOGIC ONEŞTI

LICEUL TEHNOLOGIC RĂCHITOASA

LICEUL TEOLOGIC "FERICITUL IEREMIA" ONEŞTI

LICEUL TEORETIC "SPIRU HARET" MOINEŞTI

EVALUARE NAȚIONALĂ 2018 NOTE FINALE - edu.ro.  În conformitate cu prevederile metodologice, în urma evaluării lucrărilor contestate, "nota iniţială se poate modifica, după caz, prin creştere sau descreştere, prin nota acordată la contestaţii". 

Rezultatele finale, în urma contestațiilor, obținute de elevi la examenul de EVALUARE NAȚIONALĂ / CAPACITATE din 2018, susținute în LICEU sau ȘCOALA GIMNAZIALĂ sunt afișate pe evaluare.edu.ro . 

Pe www.antena3.ro. găsești toate informațiile legate de examenele susținute de absolventii clasei a VIII-a: subiecte barem și REZULTATE FINALE EVALUARE NATIONALA 2018.

Subiecte și barem Limba și literatura română

Subiecte și barem Matematică

- Subiecte și barem Limba maternă

Pe evaluare.edu.ro și www.antena3.ro. găsești toate informațiile legate de examenele susținute de absolvenții clasei a VIII-a din ROMÂNIA: subiecte barem și REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2018.

REZULTATELE pe fiecare JUDEȚ:

Media obținută la EN VIII este un criteriu decisiv pentru admiterea în învățământul liceal.

evaluare.edu.ro.

COLEGIUL NATIONAL "DIMITRIE CANTEMIR" ONESTI

COLEGIUL NATIONAL "FERDINAND I" BACAU

COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE VRANCEANU" BACAU

COLEGIUL NATIONAL DE ARTA "GEORGE APOSTU" BACAU

COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "STEFAN CEL MARE" BACAU

COLEGIUL NAŢIONAL "VASILE ALECSANDRI" BACAU

COLEGIUL SPORTIV "NADIA COMANECI" ONESTI

COLEGIUL TEHNIC "ANGHEL SALIGNY" BACAU

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BACAU

LICEUL TEHNOLOGIC "ALEXANDRU VLAHUTA" PODU TURCULUI

LICEUL TEHNOLOGIC "GERGETA J.CANCICOV" PARINCEA

LICEUL TEHNOLOGIC "PETRU RARES" BACAU

LICEUL TEHNOLOGIC DARMANESTI

LICEUL TEHNOLOGIC FAGET

LICEUL TEHNOLOGIC ONESTI

LICEUL TEHNOLOGIC RACHITOASA

SCOALA GIMNAZIALA "ALECU RUSSO" BACAU

SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU CEL BUN" BACAU

SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU CEL BUN" BERZUNTI

SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU IOAN CUZA" BACAU

SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU PIRU" MARGINENI

SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU SEVER" MOINESTI

SCOALA GIMNAZIALA "CIPRIAN PORUMBESCU "COMANESTI

SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN MOSCU" IZVORU BERHECIULUI

SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN MUSAT" NICORESTI

SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN PLATON" BACAU

SCOALA GIMNAZIALA "COSTACHE NEGRI" NEGRI

SCOALA GIMNAZIALA "COSTACHI S CIOCAN" COMANESTI

SCOALA GIMNAZIALA "DANI GERGELY" GHIMES

SCOALA GIMNAZIALA "DIMITRIE GHICA" COMANESTI

SCOALA GIMNAZIALA "DOMNITA MARIA" BACAU

SCOALA GIMNAZIALA "DR.ALEXANDRU SAFRAN" BACAU

SCOALA GIMNAZIALA "DUMITRU MARTINAS" PIRGARESTI

SCOALA GIMNAZIALA "EMIL BRAESCU" MAGURA

SCOALA GIMNAZIALA "EMIL RACOVITA" ONESTI

SCOALA GIMNAZIALA "GENERAL NICOLAE SOVA"PODURI

SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE APOSTU" STANISESTI

SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE BACOVIA" BACAU

SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE CALINESCU" ONESTI

SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE ENESCU" MOINESTI

SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE ENESCU" TESCANI

SCOALA GIMNAZIALA "GEORGETA MIRCEA CANCICOV" BACAU

SCOALA GIMNAZIALA "GHEORGHE AVRAMESCU" PRAJESTI

SCOALA GIMNAZIALA "GHEORGHE BANTAS" ITESTI

SCOALA GIMNAZIALA "GHEORGHE NECHITA" MOTOSENI

SCOALA GIMNAZIALA "GHITA MOCANU" ONESTI

SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORE TABACARU" HEMEIUS

SCOALA GIMNAZIALA "INVATATOR NECULAI PASLARU" CASIN

SCOALA GIMNAZIALA "IOANA RADU ROSETTI" BRUSTUROASA

SCOALA GIMNAZIALA "ION BORCEA" RACOVA

SCOALA GIMNAZIALA "ION CREANGA" BACAU

SCOALA GIMNAZIALA "ION CREANGA" BOLATAU

SCOALA GIMNAZIALA "ION CREANGA" GARLENII DE SUS

SCOALA GIMNAZIALA "ION IONESCU DE LA BRAD" POIANA

SCOALA GIMNAZIALA "ION LUCA" BACAU

SCOALA GIMNAZIALA "ION ROTARU" VALEA LUI ION

SCOALA GIMNAZIALA "ION SIMIONESCU" LILIECI

SCOALA GIMNAZIALA "ION STRAT" GIOSENI

SCOALA GIMNAZIALA "IONITA SANDU STURDZA" SAUCESTI

SCOALA GIMNAZIALA "LIVIU REBREANU"COMANESTI

SCOALA GIMNAZIALA "MARTIN BENEDICT" GALBENI

SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI DRAGAN" BACAU

SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI EMINESCU" BUHUSI

SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI EMINESCU" LESPEZI

SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI EMINESCU" LIPOVA

SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI SADOVEANU" BACAU

SCOALA GIMNAZIALA "MIHAIL ANDREI" BUHUSI

SCOALA GIMNAZIALA "MIRON COSTIN" BACAU

SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE BALCESCU" NICOLAE BALCESCU

SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE IORGA" BACAU

SCOALA GIMNAZIALA "NICU ENEA" BACAU

SCOALA GIMNAZIALA "NICU ENEA" VALEA ARINILOR

SCOALA GIMNAZIALA "OCTAVIAN VOICU" BACAU

SCOALA GIMNAZIALA "PAUL ANGHEL" RECEA

SCOALA GIMNAZIALA "PAVEL SAVIN" BIBIRESTI

SCOALA GIMNAZIALA "POET SERGIU ADAM" FRUMUSELU

SCOALA GIMNAZIALA "PROF. PANAITE CONSTANTIN" GARLENI

SCOALA GIMNAZIALA "SCARLAT LONGHIN" DOFTEANA

SCOALA GIMNAZIALA "SFANTUL VOIEVOD ST.CEL MARE"ONESTI

SCOALA GIMNAZIALA "SMARANDA APOSTOLEANU" COLONESTI

SCOALA GIMNAZIALA "SPIRU HARET" BACAU

SCOALA GIMNAZIALA "STEFAN CEL MARE" BUHUSI

SCOALA GIMNAZIALA "STEFAN CEL MARE" ZEMES

SCOALA GIMNAZIALA "TRISTAN TZARA" MOINESTI

SCOALA GIMNAZIALA "VASILE BORCEA" BERESTI-BISTRITA

SCOALA GIMNAZIALA "VASILE DOBROVICI" GODINESTT DE JOS

SCOALA GIMNAZIALA "VASILE GH.RADU" SATU NOU

SCOALA GIMNAZIALA AGAS

SCOALA GIMNAZIALA ARINI

SCOALA GIMNAZIALA ASAU

SCOALA GIMNAZIALA BACIOIU

SCOALA GIMNAZIALA BAHNASENI

SCOALA GIMNAZIALA BARATI

SCOALA GIMNAZIALA BENESTI

SCOALA GIMNAZIALA BERESTI-TAZLAU

SCOALA GIMNAZIALA BIJGHIR

SCOALA GIMNAZIALA BOGDANESTI

SCOALA GIMNAZIALA BOLOVANIS

SCOALA GIMNAZIALA BOTESTI

SCOALA GIMNAZIALA BRATESTI

SCOALA GIMNAZIALA BRATILA

SCOALA GIMNAZIALA BUCIUMI

SCOALA GIMNAZIALA BUCSESTI

SCOALA GIMNAZIALA BUDA

SCOALA GIMNAZIALA BUHOCI

SCOALA GIMNAZIALA BUHUSI

SCOALA GIMNAZIALA BURDUSACI

SCOALA GIMNAZIALA CAIUTI

SCOALA GIMNAZIALA CALUGARENI

SCOALA GIMNAZIALA CARACLAU

SCOALA GIMNAZIALA CARLIGI

SCOALA GIMNAZIALA CHETRIS

SCOALA GIMNAZIALA CIUGHES

SCOALA GIMNAZIALA CIUTURESTI

SCOALA GIMNAZIALA CLEJA

SCOALA GIMNAZIALA COCIU

SCOALA GIMNAZIALA COMAN

SCOALA GIMNAZIALA CORBASCA

SCOALA GIMNAZIALA CORNATEL

SCOALA GIMNAZIALA CORNII DE SUS

SCOALA GIMNAZIALA COSNEA

SCOALA GIMNAZIALA COTOFANESTI

SCOALA GIMNAZIALA COTUMBA

SCOALA GIMNAZIALA CUCUIETI

SCOALA GIMNAZIALA CUCUIETI

SCOALA GIMNAZIALA DEALU MORII

SCOALA GIMNAZIALA DELENI

SCOALA GIMNAZIALA DRAGUGESTI

SCOALA GIMNAZIALA DUMBRAVA

SCOALA GIMNAZIALA DUMBRAVA

SCOALA GIMNAZIALA ENACHESTI

SCOALA GIMNAZIALA FAGET

SCOALA GIMNAZIALA FANTANELE

SCOALA GIMNAZIALA FERASTRAU

SCOALA GIMNAZIALA FILIPENI

SCOALA GIMNAZIALA FILIPESTI

SCOALA GIMNAZIALA FRUMOASA

SCOALA GIMNAZIALA FULGERIS

SCOALA GIMNAZIALA FUNDU RACACIUNI

SCOALA GIMNAZIALA GAICEANA

SCOALA GIMNAZIALA GASTENI

SCOALA GIMNAZIALA GHEORGHE DOJA

SCOALA GIMNAZIALA GLAVANESTI

SCOALA GIMNAZIALA GURA VAII

SCOALA GIMNAZIALA HAGHIAC

SCOALA GIMNAZIALA HELEGIU

SCOALA GIMNAZIALA HOLT

SCOALA GIMNAZIALA HORGESTI

SCOALA GIMNAZIALA HURUIESTI

SCOALA GIMNAZIALA LAPOS

SCOALA GIMNAZIALA LARGA

SCOALA GIMNAZIALA LETEA VECHE

SCOALA GIMNAZIALA LUIZI CALUGARA

SCOALA GIMNAZIALA LUNCANI

SCOALA GIMNAZIALA MAGIRESTI

SCOALA GIMNAZIALA MALOSU

SCOALA GIMNAZIALA MARVILA

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 APA ASAU

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 ARDEOANI

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 BALCANI

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 BARSANESTI

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 BLAGESTI

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 BUDA

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 DARMANESTI

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 FARAOANI

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 GURA VAII

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 LIVEZI

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 MANASTIREA CASIN

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 NEGOIESTI

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 OITUZ

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 ONESTI

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 ORBENI

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 PANCESTI

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 ROSIORI

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 SANDULENI

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 SARATA

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 SCHITU FRUMOASA

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 SCURTA

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 SLANIC- MOLDOVA

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 SLOBOZIA

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 TAMASI

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 TARGU OCNA

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 TARHAUSI

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 TURLUIANU

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 VALEA SEACA

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 VALEA SEACA

SCOALA GIMNAZIALA NR 1 VERSESTI

SCOALA GIMNAZIALA NR 10 BACAU

SCOALA GIMNAZIALA NR 2 BUHUSI

SCOALA GIMNAZIALA NR 2 CLEJA

SCOALA GIMNAZIALA NR 2 DARMANESTI

SCOALA GIMNAZIALA NR 2 DRAGOMIR

SCOALA GIMNAZIALA NR 2 FARAOANI

SCOALA GIMNAZIALA NR 2 MAGURA

SCOALA GIMNAZIALA NR 2 MANASTIREA CASIN

SCOALA GIMNAZIALA NR 2 SLANIC-MOLDOVA

SCOALA GIMNAZIALA NR 2 TARGU OCNA

SCOALA GIMNAZIALA NR 22 BACAU

SCOALA GIMNAZIALA NR 3 DARMANESTI

SCOALA GIMNAZIALA NR 3 SLANIC-MOLDOVA

SCOALA GIMNAZIALA NR 4 COMANESTI

SCOALA GIMNAZIALA NR 9 BACAU

SCOALA GIMNAZIALA OITUZ

SCOALA GIMNAZIALA ONCESTI

SCOALA GIMNAZIALA ONISCANI

SCOALA GIMNAZIALA PALANCA

SCOALA GIMNAZIALA PANCESTI

SCOALA GIMNAZIALA PARAVA

SCOALA GIMNAZIALA PARJOL

SCOALA GIMNAZIALA PETRESTI

SCOALA GIMNAZIALA PETRICICA

SCOALA GIMNAZIALA PLOPANA

SCOALA GIMNAZIALA PLOPU

SCOALA GIMNAZIALA POIANA

SCOALA GIMNAZIALA PRALEA

SCOALA GIMNAZIALA PRELUCI

SCOALA GIMNAZIALA PUSTIANA

SCOALA GIMNAZIALA RACACIUNI

SCOALA GIMNAZIALA RACATAU

SCOALA GIMNAZIALA RACAUTI

SCOALA GIMNAZIALA RADOAIA

SCOALA GIMNAZIALA RUSENII RAZESI

SCOALA GIMNAZIALA SASCUT

SCOALA GIMNAZIALA SASCUT-SAT

SCOALA GIMNAZIALA SATU NOU

SCOALA GIMNAZIALA SCORTENI

SCOALA GIMNAZIALA SECUIENI

SCOALA GIMNAZIALA SENDRESTI

SCOALA GIMNAZIALA SIRETU

SCOALA GIMNAZIALA SLOBOZIA NOUA

SCOALA GIMNAZIALA SOHODOR

SCOALA GIMNAZIALA SOLONT

SCOALA GIMNAZIALA SOMUSCA

SCOALA GIMNAZIALA SPRIA

SCOALA GIMNAZIALA STRUGARI

SCOALA GIMNAZIALA TARATA

SCOALA GIMNAZIALA TARGU TROTUS

SCOALA GIMNAZIALA TEMELIA

SCOALA GIMNAZIALA TISA-SILVESTRI

SCOALA GIMNAZIALA TRAIAN

SCOALA GIMNAZIALA TUTA

SCOALA GIMNAZIALA UNGURENI

SCOALA GIMNAZIALA URECHESTI

SCOALA GIMNAZIALA VIFORENI

SCOALA GIMNAZIALA VLADNIC

SCOALA GIMNAZIALA VULTURENI

SCOALA GIMNAZIALA"STEFAN LUCHIAN" MOINESTI

REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2018 - edu.ro publică NOTELE la CAPACITATE. Media generală obţinută la Evaluarea Naţională are o pondere de 80% în calculul mediei pe baza căreia se realizează admiterea în clasa a IX-a de liceu. 

MEDIA DE ADMITERE, pe baza căreia se realizează înscrierea în clasa a IX-a de liceu a absolvenților învățământului gimnazial, se calculează ca medie ponderată între media generală la EVALUAREA NAȚIONALĂ susținută de absolvenții clasei a VIII-a, care are o pondere de 80%, și media generală de absolvire a claselor 5-8, care are o pondere de 20%.

Calculul mediei de admitere se face astfel:

MA= 0,2 x ABS + 0,8 x EN

unde:

MA = media de admitere

ABS = media generală de absolvire a claselor a V-a - a VIII-a;

EN = media generală obținută la evaluarea națională susținută de absolvenții clasei a VIII-a.

ADMITERE pentru ÎNVĂȚĂMÂNT PROFESIONAL

Ministerul Educaţiei Naţionale anunţă că prima etapă dedicată înscrierii absolvenţilor claselor a VIII-a în învăţământul profesional de stat şi în învăţământul dual, în anul şcolar 2018 - 2019, se va desfăşura în zilele de 15, 18 şi 19 iunie, fiind alocate 38.345 de locuri la nivelul întregii ţări în peste 700 de unităţi de învăţământ. 

Potrivit MEN, sunt 38.345 de locuri pentru învăţământul profesional existente la nivelul întregii ţări, dintre care 5.542 de locuri sunt alocate învăţământului dual. 

În data de 19 iunie, cele peste 700 de unităţi de învăţământ cu ofertă educaţională pentru învăţământul profesional şi dual vor afişa lista candidaţilor înscrişi. 

Candidaţii respinşi în faza de preselecţie vor putea opta în zilele de 21 şi 22 iunie pentru alte unităţi de învăţământ cu ofertă disponibilă. Validarea, la nivelul comisiei judeţene de admitere/a municipiului Bucureşti a tuturor candidaţilor admişi în învăţământul profesional şi dual, are loc în data de 3 iulie. În aceeaşi zi, unităţile de învăţământ vor comunica şi lista candidaţilor respinşi. Locurile rămase libere pentru a doua etapă vor fi anunţate pe 6 iulie. 

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0744.882.200 pe Whatsapp sau Signal

×
Parteneri
x close