×
Antena 3 S.A. utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată pe www.antena3.ro. Îți aducem la cunoștință faptul că ne-am actualizat politicile pentru a ne conforma cu modificările propuse aduse de Directiva (UE) 2002/58/EC ("Directiva E-Privacy") si de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal si privind libera circulatie a acestor date si de abrogare a Directivei 95/46/CE ("Regulamentul GDPR").

Înainte de a continua navigarea pe www.antena3.ro, te rugăm să citești și să înțelegi conținutul Politicii de Cookie și Politica de Confidențialitate.

Prin continuarea navigării pe www.Antena3.ro confirmi acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Poți modifica în orice moment setările acestor fișiere cookie urmând instrucțiunile din Politica de Cookie.

DA, ACCEPT

x close
Click Accept pentru a primi notificări cu cele mai importante știri! Nu, multumesc Accept

Fii alături de noi!

REZULTATE ADMITERE în LICEU 2018. Edu.ro îți spune unde ai fost REPARTIZAT în județul DÂMBOVIȚA

09 Iul 2018   •   12:40
REZULTATE ADMITERE în LICEU 2018. Edu.ro îți spune unde ai fost REPARTIZAT în județul DÂMBOVIȚA 16

DÂMBOVIȚA  REPARTIZARE LICEE 2018 prima fază de ADMITERE – edu.ro.  Ministerul Educației face publice rezultatele repartizării computerizate pentru admiterea la liceu în 2018. Rezultatele vor fi afișate pe www.antena3.ro și admitere.edu.ro, luni, 9 iulie. 

REPARTIZARE LICEE 2018 prima fază de ADMITERE – edu.ro. Depunerea dosarelor de înscriere în unităţile de învăţământ liceal în care candidaţii au fost repartizaţi se va realiza între 10 şi 13 iulie. În perioada 16-18 iulie, comisia judeţeană de admitere va rezolva toate cazurile speciale apărute după etapa de repartizare computerizată, dar şi situaţiile candidaţilor care nu şi-au depus dosarele de înscriere în termen şi ale candidaţilor care nu au participat deloc sau au participat, dar nu au fost repartizaţi computerizat. 

A doua etapă de admitere, dedicată absolvenţilor clasei a VIII-a care nu au participat sau nu au fost repartizaţi în etapa anterioară, care nu s-au înscris în perioada prevăzută de metodologie sau care şi-au încheiat situaţia şcolară ulterior, va avea loc în data de 7 septembrie. 

LISTA LICEELOR

COLEGIUL ECONOMIC ”ION GHICA” TÂRGOVIȘTE

COLEGIUL NAȚIONAL ”CONSTANTIN CANTACUZINO” TÂRGOVIȘTE

COLEGIUL NAȚIONAL ”CONSTANTIN CARABELLA” TÂRGOVIȘTE

COLEGIUL NAȚIONAL ”IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” TÂRGOVIȘTE

COLEGIUL NAȚIONAL ”ION LUCA CARAGIALE” MORENI

COLEGIUL NAȚIONAL ”NICOLAE TITULESCU” PUCIOASA

COLEGIUL NAȚIONAL ”VLADIMIR STREINU” GĂEȘTI

LICEUL ”VOIEVODUL MIRCEA” TÂRGOVIȘTE

LICEUL DE ARTE ”BĂLAȘA DOAMNA” TÂRGOVIȘTE

LICEUL TEHNOLOGIC ”AUREL RAINU” FIENI

LICEUL TEHNOLOGIC ”CONSTANTIN BRÂNCOVEANU” TÂRGOVIȘTE

LICEUL TEHNOLOGIC ”DR.C. ANGELESCU” GĂEȘTI

LICEUL TEHNOLOGIC ”GOGA IONESCU” TITU

LICEUL TEHNOLOGIC ”IORDACHE GOLESCU” GĂEȘTI

LICEUL TEHNOLOGIC ”NICOLAE CIORĂNESCU” TÂRGOVIȘTE

LICEUL TEHNOLOGIC ”SPIRU HARET” TÂRGOVIȘTE

LICEUL TEHNOLOGIC ”UDREA BĂLEANU” BĂLENI

LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO TÂRGOVIȘTE

LICEUL TEHNOLOGIC NUCET

LICEUL TEHNOLOGIC PETROL MORENI

LICEUL TEHNOLOGIC PUCIOASA

LICEUL TEHNOLOGIC TĂRTĂȘEȘTI

LICEUL TEHNOLOGIC VOINEȘTI

LICEUL TEORETIC ”IANCU C VISSARION” TITU

LICEUL TEORETIC ”ION GHICA” RĂCARI

LICEUL TEORETIC ”ION HELIADE RĂDULESCU” TÂRGOVIȘTE

LICEUL TEORETIC ”MIHAI VITEAZUL” VIȘINA

LICEUL TEORETIC ”PETRU CERCEL” TÂRGOVIȘTE

SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ”SF. IOAN GURĂ DE AUR” TÂRGOVIȘTE

EVALUARE NAȚIONALĂ 2018 NOTE FINALE - edu.ro.  În conformitate cu prevederile metodologice, în urma evaluării lucrărilor contestate, "nota iniţială se poate modifica, după caz, prin creştere sau descreştere, prin nota acordată la contestaţii". 

Rezultatele finale, în urma contestațiilor, obținute de elevi la examenul de EVALUARE NAȚIONALĂ / CAPACITATE din 2018, susținute în LICEU sau ȘCOALA GIMNAZIALĂ sunt afișate pe evaluare.edu.ro . 

Pe www.antena3.ro. găsești toate informațiile legate de examenele susținute de absolventii clasei a VIII-a: subiecte barem și REZULTATE FINALE EVALUARE NATIONALA 2018.

Subiecte și barem Limba și literatura română

Subiecte și barem Matematică

Subiecte și barem Limba maternă

Pe evaluare.edu.ro și www.antena3.ro. găsești toate informațiile legate de examenele susținute de absolvenții clasei a VIII-a din ROMÂNIA: subiecte barem și REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2018.

REZULTATELE pe fiecare JUDEȚ:

Media obținută la EN VIII este un criteriu decisiv pentru admiterea în învățământul liceal.

Lista completă a unităților de învățământ, pe evaluare.edu.ro.

COLEGIUL NAȚIONAL ”CONSTANTIN CANTACUZINO” TÂRGOVIȘTE

COLEGIUL NAȚIONAL ”CONSTANTIN CARABELLA” TÂRGOVIȘTE

COLEGIUL NAȚIONAL ”IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” TÂRGOVIȘTE

COLEGIUL NAȚIONAL ”ION LUCA CARAGIALE” MORENI

COLEGIUL NAȚIONAL ”VLADIMIR STREINU” GĂEȘTI

LICEUL DE ARTE ”BĂLAȘA DOAMNA” TÂRGOVIȘTE

LICEUL TEHNOLOGIC PETROL MORENI

LICEUL TEHNOLOGIC ”GOGA IONESCU” TITU

LICEUL TEHNOLOGIC ”UDREA BĂLEANU” BĂLENI

LICEUL TEORETIC ”MIHAI VITEAZUL” VIȘINA

SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX ”SF. IOAN GURĂ DE AUR” TÂRGOVIȘTE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ADÂNCA GURA OCNIȚEI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANINOASA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ BILCIUREȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ BREZOAELE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ BREZOAIA BREZOAELE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ BRĂNEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUCIUMENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUNGETU VĂCĂREȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUTOIU DE JOS HULUBEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ BÂLDANA TĂRTĂȘEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂDULEȘTI CRÂNGURILE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLTENI CONȚEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CAZACI NUCET

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIOCĂNARI NICULEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIOCĂNEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ COJASCA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ COLACU RĂCARI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ COMIȘANI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORBII MARI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORNEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CORNĂȚELU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ COSTEȘTI VALE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CREVEDIA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRICOV VALEA LUNGĂ

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CROITORI ULIEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CROVU ODOBEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CĂPRIORU TĂTĂRANI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CĂPȘUNA COBIA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ CĂTUNU CORNEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ DECINDENI DRAGOMIREȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ DRAGODANA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ DRAGOMIREȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ DRĂGĂEȘTI PĂMÂNTENI MĂNEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ DÂRZA CREVEDIA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ DĂRMĂNEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ FIERBINȚI ȘELARU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ FINTA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ FRASINU CORNEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ FÂNTÂNELE COJASCA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ GEMENEA BRĂTULEȘTI VOINEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHEBOAIA FINTA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHEBOIENI TĂTĂRANI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHERGANI RĂCARI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHERGHEȘTI PETREȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHINEȘTI SĂLCIOARA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ GLOD MOROENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ GROZĂVEȘTI CORBII MARI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ GURA BĂRBULEȚULUI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ GURA FOII

ȘCOALA GIMNAZIALĂ GURA OCNIȚEI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ GURA SUȚII

ȘCOALA GIMNAZIALĂ GURA VULCANEI VULCANA PANDELE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ HĂBENI BUCȘANI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ IEDERA DE JOS

ȘCOALA GIMNAZIALĂ JUGURENI ULIEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ LAZURI COMIȘANI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ LUCIENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ MALU CU FLORI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIRCEA VODĂ SĂLCIOARA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOGOȘANI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ MORTENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂNEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂRGINENII DE SUS DĂRMĂNEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂTĂSARU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NICULEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 DOICEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 GHIRDOVENI I. L. CARAGIALE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 HULUBEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 I. L. CARAGIALE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 LUNGULEȚU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 MORENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 PICIOR DE MUNTE PĂUNEI DRAGODANA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 POIANA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 UNGURENI CORBII MARI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 LUNGULEȚU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 PICIOR DE MUNTE BOBOCI DRAGODANA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 TITU TIRG

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 ȘOTÂNGA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 DOICEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 MORENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 PUCIOASA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 MORENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 ”ELENA DONICI CANTACUZINO” PUCIOASA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NUCET

ȘCOALA GIMNAZIALĂ OCNIȚA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ODOBEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ PERȘINARI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ PETREȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ PETREȘTI CORBII MARI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ PIETRARI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ PITARU POTLOGI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ POROINICA MĂTĂSARU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ POTLOGI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ PRODULEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ PĂTROAIA VALE CRÂNGURILE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ RACIU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ROMÂNEȘTI POTLOGI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ RÂNCACIOV DRAGOMIREȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ RÂU ALB DE JOS

ȘCOALA GIMNAZIALĂ RĂCARI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ RĂSCĂEȚI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ RĂZVAD

ȘCOALA GIMNAZIALĂ SCHEIU DE JOS LUDEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ SERDANU LUNGULEȚU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ SLOBOZIA MOARĂ

ȘCOALA GIMNAZIALĂ SPERIEȚENI GURA ȘUȚII

ȘCOALA GIMNAZIALĂ SUDULENI VOINEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ SĂCUENI GURA OCNIȚEI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ SĂTENI ANINOASA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ TELEȘTI LUDEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ TOMȘANI COSTEȘTI VALE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂRTĂȘEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ TĂTĂRANI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ULMI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ UNGURENI DRAGOMIREȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ UNGURENI MĂNEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ URZICEANCA CIOCĂNEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA MARE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA VOIEVOZILOR RĂZVAD

ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIȘINEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ VOINEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ VULCANA PANDELE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ VÂRFURI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘELARU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘUȚA SEACĂ RACIU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”BUICĂ IONESCU” GLODENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”CONSTANTIN SECĂREANU” RUNCU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”CORESI” TÂRGOVIȘTE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DIACONU CORESI” FIENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DORA DALLES” BUCȘANI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DR.MIOARA MINCU” CONȚEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”GRIGORE ALEXANDRESCU” TÂRGOVIȘTE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”GRIGORE RĂDULESCU” BEZDEAD

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”I. ALEXANDRU BRĂTESCU VOINEȘTI” TÂRGOVIȘTE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”IANCU VĂCĂRESCU” VĂCĂREȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION CIORĂNESCU” MOROENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION CONSTANTINESCU” VIIȘOARA ULMI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION HARALAMBIE” GORGOTA VALEA LUNGĂ

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION MAREȘ” VULCANA BĂI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”IOSIF GABREA” VĂLENI DÂMBOVIȚA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”IULIAN RUSU” MĂRCEȘTI DOBRA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MAREȘAL CONSTANTIN PREZAN” BUTIMANU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MATEI BASARAB” TÂRGOVIȘTE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MATEI GR. VLĂDEANU” CÂNDEȘTI-VALE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI VITEAZUL” PUCIOASA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI VITEAZUL” TÂRGOVIȘTE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”NICOLAE VLAD” PUCHENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PANAIT GEORGESCU” DOBRA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PAUL BĂNICĂ” TÂRGOVIȘTE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PICTOR NICOLAE GRIGORESCU” TITU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PROF. ILIE POPESCU” ȘOTÂNGA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”RADU CEL MARE” GĂEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”RADU CEL MARE” TÂRGOVIȘTE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”SF. NICOLAE” PIETROȘIȚA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”SMARANDA DUMITRU ROMAN” VIZUREȘTI CIOCĂNEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”SMARANDA GHEORGHIU” TÂRGOVIȘTE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”SPIRU HARET” BRANIȘTEA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”STAN ȘTEFAN” VLĂDENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”TEIUL DOAMNEI” TEIȘ ȘOTÂNGA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”TUDOR VLADIMIRESCU” TÂRGOVIȘTE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”VASILE CÂRLOVA” TÂRGOVIȘTE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”VASILE VOICULESCU” BEZDEAD

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”VLAD ȚEPEȘ” VULCANA DE SUS VULCANA BĂI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ȘERBAN CIOCULESCU” GĂEȘTI

REZULTATE EVALUARE NAȚIONALĂ 2018 - edu.ro publică NOTELE la CAPACITATE. Media generală obţinută la Evaluarea Naţională are o pondere de 80% în calculul mediei pe baza căreia se realizează admiterea în clasa a IX-a de liceu. 

MEDIA DE ADMITERE, pe baza căreia se realizează înscrierea în clasa a IX-a de liceu a absolvenților învățământului gimnazial, se calculează ca medie ponderată între media generală la EVALUAREA NAȚIONALĂ susținută de absolvenții clasei a VIII-a, care are o pondere de 80%, și media generală de absolvire a claselor 5-8, care are o pondere de 20%.

Calculul mediei de admitere se face astfel:

MA= 0,2 x ABS + 0,8 x EN

unde:

MA = media de admitere

ABS = media generală de absolvire a claselor a V-a - a VIII-a;

EN = media generală obținută la evaluarea națională susținută de absolvenții clasei a VIII-a.

ADMITERE pentru ÎNVĂȚĂMÂNT PROFESIONAL

Ministerul Educaţiei Naţionale anunţă că prima etapă dedicată înscrierii absolvenţilor claselor a VIII-a în învăţământul profesional de stat şi în învăţământul dual, în anul şcolar 2018 - 2019, se va desfăşura în zilele de 15, 18 şi 19 iunie, fiind alocate 38.345 de locuri la nivelul întregii ţări în peste 700 de unităţi de învăţământ. 

Potrivit MEN, sunt 38.345 de locuri pentru învăţământul profesional existente la nivelul întregii ţări, dintre care 5.542 de locuri sunt alocate învăţământului dual. 

În data de 19 iunie, cele peste 700 de unităţi de învăţământ cu ofertă educaţională pentru învăţământul profesional şi dual vor afişa lista candidaţilor înscrişi. 

Candidaţii respinşi în faza de preselecţie vor putea opta în zilele de 21 şi 22 iunie pentru alte unităţi de învăţământ cu ofertă disponibilă. Validarea, la nivelul comisiei judeţene de admitere/a municipiului Bucureşti a tuturor candidaţilor admişi în învăţământul profesional şi dual, are loc în data de 3 iulie. În aceeaşi zi, unităţile de învăţământ vor comunica şi lista candidaţilor respinşi. Locurile rămase libere pentru a doua etapă vor fi anunţate pe 6 iulie. 

credite ipotecare VreauCredit.ro

Biletul Zilei
Ponturi Pariuri
Case de Pariuri
sati